İlerleyen yas ve sıklıkla ileri derece kilo kayıpları bacak iç kısmında sarkmalara neden olabilir. Bu durumda yürükken sarkan bacak içleri birbirine sürtünmesi hastalar için rahatsız edici bir durum oluşturduğu gibi kıyafet secimi özgürlüğünde kısıtlamaktadır. Buradaki sarkmaları düzeltmek için uyluk germe ameliyatı yapılmaktadır.

Uyluk içinde sarkma olmadan fazlalığın olduğu durumlarda VASER liposuction ile buradaki yağ uzaklaştırılabilir. Sarkma var ise yada yağlar alındıktan sonra sarkma olabilecek ise uyluk germe ameliyatı yapılmalıdır. Uyluk germe ameliyatlarının büyük bir kısmında sarkan deri yarım ay seklinde çıkarılır ve bacak arası kalıntıya denk gelen bir iz bırakılır böylece gergin ve düz bir bacak elde edilir. Aşırı kilo vermiş kişilerde sarkma derecesi ileri düzeyde ise bu ize bacak içinde uzanan bir iz daha eklenebilir.

Uyluk germe ameliyatları, genel anestezi altında yapılmaktadır ve ortalama iki saat kadar sürmektedir. Bir gece hastanende kalmak yeterli olmaktadır. Üç hafta boyunca özel bir korse kullanılır. Bir hafta boyunca hareketler bir miktar kısıtlansa da bu süre sonunda normal şekilde yürümeye başlanabilir.

CONSULT YOUR DOCTOR
Add the front, back, side and top photo for hair transplantation.
SUCCESS STORIES
SOCIAL MEDIA