Somon DNA Aşı Uygulaması

22.02.2016

Somon balığının DNA’sı insan DNA sına benzer özellikte olduğundan kaynaklı geliştirilen bu yöntem 20 yaşından büyük herkese uygulanabilmektedir. Yöntem herkese uygulanabileceği gibi ihtiyacın olmadığı durumlarda fazla protein yüklemesini engellemek amaçlı da ihtiyacı olmayan bireylere uygulanmamaktadır. Bireyin Somon DNA aşısına ihtiyacı olup olmadığına dair analiz ise üç boyutlu cilt analizi ile belirlenmektedir. Analiz sonucunda kişinin ihtiyaç duyduğu saptanırsa yöntem için gerekli seanslar belirlenir ve program hazırlanır.

Somon DNA Aşı Uygulaması

Somon DNA tedavi uygulaması iki aşamalı olarak uygulanabilen bir yöntemdir. İki aşamanın ilki cildin nemlendirilmesi ve hyaluronik isimli bir asit le cildin kaybettiği nemi geri kazanmasını amaçlayarak cildin nem dengesinin düzenlenmesini sağlamaktadır.

İkinci aşamaya da hazırlık olan irinci aşama yaklaşık iki haftalık bir süreçtir. İkinci aşamaya yaklaşık olarak bu süren bir haftalık süre sonunda geçilir. Asıl işlemin yapıldığı ikinci aşama ise somon balıklarının sütünden elde edilen serumun deri altına enjekte edilmesi işlemidir.

Bu yöntem de kişinin cilt yapısına uygun olarak sadece somon sütü kullanıldığı gibi bazen farklı vitaminlerde seruma eklenerek doku içerisine enjekte edilebilmektedir.

Bu yöntem de anti-aging uygulamalarının en etkilisi olarak kabul edilmekte olup, cilde kazandırdığı nemlilik ile de uzun süre etkilidir.

Somon DNA Aşı Sonrası

Anesteziye gerek duyulmadan uygulanabilirliği neticesinde kişilerin günlük hayatlarına birkaç içerisinde dönmelerini sağlamaktadır. Mezoterapi yöntemi ile de cilde uygulanan somon balığı sütünün serumu tamamen doğal olduğundan bilinen bir yan etkisi ve alerjik reaksiyonu bilinmemektedir.

Bu yöntem enjeksiyon yöntemi ile yapıldığından uygulama sırasında iğne acısını hissedilebilir. Uygulama sonrasında kan dolaşımında farklılıktan dolayı kızarıklık görülebilir.

Operasyondan sonraki ilk üç saat içerisinde su temas edilmemesi gerekmektedir. Enjeksiyon ile somon sütü serumu deri altına enjekte edildiğinden dolayı güneş ışınlarından korunmalı ve kozmetik ürünler en azından 48 saat boyunca kullanılmamalıdır.

Somon DNA Aşısı Dikkat Edilmesi Gerekenler

Somon DNA aşısı uygulamalarında herhangi bir yan etki veya alerjik reaksiyon görünmese de yine de tedbir amaçlı hamilelere, kanser hastalarına, felç geçirme riski olanlara, diyabet rahatsızlığı olanlara, kan pıhtılaşması sorunu olanlara ve ilaç tedavisi gerektiren kalp rahatsızlığı olan kişilere uygulanmaz.

Bu kişilerin normal bir bireye göre daha hassas bir metabolizmaya sahip olduklarından ve ilaçlardan dolayı da daha duyarlı hale geldiklerinden dolayı gençlik aşısı tedbir amaçlı uygulanmaz. Bu kişilerin dışında kalan ve analizler sonucunda uygun görülen herkese Somon DNA aşısı uygulanabilir.

Gençlik iksiri olarak da adlandırılan somon DNA aşısı Türkiye’nin estetik merkezi olan İstanbul’da başta olmak üzere bir çok şehirde uygulanmaktadır. Bu yöntem ile gençleşmek için sizlere en iyi hizmeti sunmayı hedefleyen sağlık turizmi öncü firması olma yolunda ilerleyen Barsan Health Turizm yetkilileri ile iletişime geçebilirsiniz. Barsan Health Turizm iletişim bilgilerine ve daha fazlasına www.barsanhealth.com web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş