Saten Yüz Germe

22.02.2016

Saten yüz germe, ameliyatsız olarak yapılan deride bulunan kollajen yapıların uyarılması ile gerçekleştirilen bir operasyondur.

Deriyi canlandırmak, yaşlanma belirtilerini de en aza indirmede etkin bir işlem olduğundan dolayı saten yüz germe işlemi bu konuda büyük adımlar atmanızı sağlayabilmektedir. Günümüz de ağrısız, acısız operasyonlara yönelen insanlar en az hasarla en büyük etkiyi görmeyi amaçlamaktadır. Buda cerrahi yöntemlere yönelimin azalmasına ve farklı arayışlar içinde teknoloji yardımıyla da noninvazif yöntemlere ilgiyi daha da arttırmıştır.

Saten yüz gerdirme de bu gerekliliklerden doğmuş olan sadece yüz değil çene altı, göğüs dekoltesi ve boyundaki sarkıkların da düzeltilmesinde önemli bir yerdedir.

Saten Yüz Germe Yöntemi

Saten yüz germe operasyonu noninvazif yani kansız ve kesik olmadan, anesteziye dahi gerek duymadan yapılan işlemdir. Uygulamada yenilenme için hücrelerin uyarılması ve kollajen ağların desteklenerek yüzdeki deformelerin giderilmesi işleminde ısı kullanılarak hücreler uyarılmaktadır. Saten yüz germe yönteminde ısı kullanıldığından dolayı dokulara herhangi bir zarar verilmemektedir.

Seanslar bir ayda dört kez ve her hafta bir kez olacak şekilde yapılmaktadır. Seans sırasında deride bulunan kollajen tabakalar en alttan başlanarak uyarılır ve yüzde lifting etkisi denilen yukarı çekilme etkisi görüşür. Kişinin yaşına bağlı olarak çoğu zaman ilk seans da dahi yaşlılık belirtilerinin azaldığı ve yüzün gerildiği hissedilir ve gözle görüşür farklılıklar belirginleşir.

Saten yüz germe operasyonunda kollajenleri ısı yoluyla uyarmak için radyofrekans, hibrit enerji, ultrasonik ve akustik dalga kullanılmaktadır. Deriye verilen bu enerjilerin kanıtlanan yan etkileri bulunmamaktadır.

Saten Yüz Germe Operasyonu ve Sonrası

Saten yüz germe operasyonu 18 yaşını geçmiş ve cilt doku bütünlüğünde yaşlanma belirtileri görülen, cildinin sıkılaştırılmasını isteyen herkese uygulanabilir bir operasyondur.

Operasyon sırasında iğne kullanılmaz ve anesteziye gerek olmadığından iğne korkusu olanlara dahi rahatlıkla uygulanabildiği gibi cerrahi bir operasyon değildir. Saten yüz germe operasyonu estetik uzmanları tarafından gerçekleştirilen bir yöntemdir.

Noninvazif bir yöntem olmasından dolayı hastalık geçmişinde kanser olanlara, kalp pili kullanıcılarına hatta gebelere dahi rahatlıkla uygulanabilen ve herhangi bir yan etkisi görülmeyen nadir operasyonlardandır.

Operasyon sonrasında bölgedeki kan dolaşımının hızlanmasından dolayı hafif bir kızarıklık ve ısı artışı hissedilebilir fakat bu durumda operasyon sonrasında çok kısa bir süre içerisinde yok olur.

Saten yüz gerdirme operasyonu sonrasında bireyler günlük aktivitelerine rahatlıkla geri dönebilir, güneşin UV ışınlarından korunmak için güneş kremi kullanılması önerilmektedir. Bu operasyonu yaptırmayanların dahi her zaman güneş kremi kullanması göz önünde bulundurulursa bu durum da çok elzem sayılmaz.

Sonuçların kalıcı olması tamamen aktifleştirilen kollajen miktarına, hastanın hayat standartlarındaki yaşama alışkanlıklarına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Cildi yaşlandıran toz, kir, sigara, alkol ve gözenekleri kapatan makyaj ürünleri kullanımı operasyon başarı oranını ciddi oranda azaltmaktadır.

Saten yüz gerdirme operasyonu Dünya’da olduğu gibi ülkemizde de çok popülerdir. Türkiye’nin estetik merkezi olan İstanbul da estetik uzmanları tarafından gerçekleştirilen yöntem hakkında bilgi almak ve saten yüz gerdirme yöntemi ile gençleşmek istiyorsanız sağlık turizminin öncüsü olan Barsan Health Turizm yetkilileri ile görüşebilirsiniz. Operasyon öncesinde eve sonrasında hizmetlerini kusursuz olarak sunmayı hedefleyen Barsan Turizm yetkilileri ile iletişime geçmek için www.barsanhealth.com web sitesinin

Sosyal Medyada Paylaş