Sakal Ekimi

22.02.2016

Sakal ekimi, sakalları seyrak olan veya düzgün olarak çımmayan herhangi bir nedenden dolayı belirli bölgelerde sakalı olmayan kişilere uygulanabilen bir yöntemdir. Saç ekim tekniklerinin de ilerlemesi ile oldukça yaygınlaşmış bir yöntemdir.

Sakal ekimi ülkemizde saç ekimin de gelişmesi ve FUE yönteminin ülkemize gelmesi ise başlamıştır. FUT yöntemi ile saç ekiminde belirli bir kesit alındığından aynı işlemin yüz bölgesine ve özelliklere de sakallara uygulanması mümkün değildir. FUE yöntemi ile Türkiye’de sakal ekimi ilk olarak 2006 yılı sonlarında gerçekleştirilmiştir. FUT yöntemindeki neşterle bir müdahale olmadığından da FUE yöntemi ile saç ekiminde olduğu gibi sakal ekiminde de ciddi ilerleme kaydedildi.

Sakal Ekimi Tekniği

Sakal ekim teknikleri saç ekim tekniklerinde olduğu gibi FUE ve FUT yöntemleridir. Bu yöntemleri birbirinden ayıran en önemli özellik ise kıl köklerinin bulunduğu greftler için FUT yönteminde deriden kesikler alınması fakat FUE yönteminde ise deri altındaki greftler çıkartılarak deride herhangi bir kesik açılmadan uygulanıyor olabilmesidir.

FUE yönteminde kullanılan teknoloji ile acı ve ağrı hissi azaltılarak saç ekiminde olduğu gibi sakal ekiminde de çok iyi sonuçlar elde edilebilmiştir. Sakal ekimi tekniğinde belirlenen ve sakalların çok yoğun olduğu bölgeden kökler iğnesiz enjeksiyon ile alınır ve belirlenen bölgelerde deri altına yerleştirilir. Sakal ekim operasyonu sonrasında iz kalmaz ve birkaç hafta gibi kısa bir sürede sonuçlar gözle görülür düzeydedir.

Sakal Ekim Sonrası

Sakal ekim sonrasında, ekim gerçekleştirilen bölge kızarıklık görülebilir. Bu durum gayet normal olmakla beraber geçici bir durumdur.

Sakal ekim sonrasında bu bölgeye bir gün süreyle su değmemesine özen göstermelisiniz ve aşırı efor sarf edip terlemenizi önlemelisiniz.

Sakal ekim sonrasında güneş ışıklarının direk temasından uzak durmak için güneş gölgelik bölgelerde durmanız da fayda var ayrıca deniz ve havuza girmemeniz önerilmekledir.

Birkaç hafta kadar bu bölgeyi darbelere karşı da korumanız iyileşme süresi için önemlidir.

Sakal Ekim Fiyatları

Ülkemiz de bir çok şehirde ve bir çok klinikte gerçekleştirilebilen sakal ekimi en iyi şekilde estetik merkezi İstanbul’da yapılmaktadır. Sakalları düzgün şekillenmemiş ve köse olan kişilerin veya saç kıran gibi belirli nedenlerde sakal çıkmayan veya yanık olan bölgelere uygulanabilen sakal ekim fiyatları da kliniklere ve doktorun uzmanlığına göre de farklılık gösterebilmektedir.

Sakal ekiminde fiyatı ekilecek sakal miktarı yani sakal kökü olan greftler belirler. Ortalama olarak sakal ekim fiyatları klinik ve doktor uzmanlığına göre 1000 TL ile 5000 TL arasında farklılık göstermektedir. Fiyatlar uzman ve ekibine göre değişebildiği gibi seans sayısı da sakal ekim maliyetini etkilemektedir. Bütçeniz uygun ve en iyi klinikte bu hizmeti alabilmek için sağlık turizmi gerçekleştiren Barsa Health Turizm yetkilileri ile iletişime geçebilirsiniz. İstanbul merkezli olan Barsan Health Turizm en iyi organizasyonu düzenleyerek yurt içi ve yurt dışından herkese hizmet vermektedir.

Sosyal Medyada Paylaş