Bazen estetik bazen de sağlık sorunları için yapılan burun cerrahisi işlemleri sonrası bir takım aksilikler ortaya çıkabilir. Cerrahi sonrası oluşan bu istenmeyen durumlara komplikasyon denilmektedir. Burun ameliyatları sonrası komplikasyon görülme oranı %7- 12 arasında değişmektedir.

Estetik burun ameliyatı sonrası oluşan şekil bozukluklarının düzeltildiği ameliyatlara revizyon burun estetiği ameliyatlar denilmektedir. Burun ameliyatı sonrası oluşan burun ucunun düşmesi yada aşırı kalkık olması, burun sırtında fazla kalan çıkıntı yada aşırı oyukluk, burun seklinin yamuk oluşu ve zaman zaman düzelmeyen nefes problemleri revizyon burun estetiği ameliyatı ile düzeltilebilir.

Revizyon burun ameliyatları ilk geçirilen ameliyattan altı ay ya da bir sene sonra planlanır. Bu süre burunun iyileşme suresidir. Revizyon burun estetiğinde çoğu zaman ufak düzeltmeler yapılsa da, şekil bozukluğunun çok olduğu durumlarda ileri rekonstrüksiyonları gerekebilir. Nasıl bir revizyon burun ameliyatı yapılacağı ameliyat öncesi muayene ile belirlenir.

Revizyon burun estetiği ameliyatları genel anestezi altında yapılır ve ameliyat gecesini hastanede geçirmek gerekmektedir. Burun yapısındaki eksik olabilecek kıkırdak dokusu için kulak ve kaburga gibi vücudun başka yerlerinden kıkırdak doku kullanılabilir. İyileşme sureci ilk ameliyat gibidir. Alçının alınması bir hafta sonra olmakta ve ödem şişliklerin tam oturması on beş gün kadar sürmektedir.

CONSULT YOUR DOCTOR
Add the front, back, side and top photo for hair transplantation.
SUCCESS STORIES
SOCIAL MEDIA