PRP Destekli Saç Tedavisi

18.02.2016

PRP destekli saç tedavisi hücresel bazda hücrelerin yenilenmesi amaçlı uygulanan bir yöntemdir. Bu yöntemde kandan elde edilen sıvı saç diplerine yerleştirilmesi ile saç dökülmelerinin önlenmesi, saç tellerinin kalınlaştırılması amaçlı olarak yapılan bir işlemdir.

Oto saç klonlama ile PRP destekli saç tedavisi birbirine karıştırılan tedavi yöntemleridir. PRP destekli saç tedavisinde sadece kandan alınan trombositler kullanılırken, oto saç klonlamada PRP ek olarak ilaçlar da eklenerek karışım halinde bir solüsyon elde edilir ve bu solüsyon ile saç klonlama işlemi yapılır.

PRP destekli saç tedavisinde ince telli saçlar kalınlaştırılarak daha dolgun hale getirilmek ve saç dökülmeleri engelleyerek kelleşmeyi engellemek amaçlı yapılmaktadır. Sağlıklı saç kökleri sağlandığından sonraki dönemlerde de saç dökülmeleri engellenmiş ve kellik oranı da düşürülen uzun vadede başarılı bir işlemdir.

PRP Destekli Saç Tedavisi Uygulaması

PRP destekli saç tedavisi 20 yaşından küçüklere yapılmamaktadır. Tek seanstan ziyade ayda 2 kez olmak üzere 2 ay boyunca 15 gün aralıklarla toplamda 4 seans boyunca uygulanan bir yöntem olmakla beraber. 2 aylık sürecin sonunda 6 ay ara verilip daha sonrasında senede bir yaptırılması gereken bir işlemdir. Genel de PRP destekli saç tedavisi uygulamasını takip eden ilk 10 gün içerisinde sonuçlarda gözle görülür bir değişim fark edilebilir.

PRP destekli saç tedavisinin kalıcı olabilmesi için kürler yılda bir kez tekrarlanmalıdır. Tekrarlanan PRP destekli tedavi daha iyi sonuçlar alınmaktadır. Tedavinin uygulanmasında kişinin kendi kanından elde edilen trombositler hücre diplerine iğnesiz olarak enjekte edilir ve bu bölgedeki hücrelerin yenilenmesi veya canlaması sağlanır.

PRP Destekli saç tedavisi iki şekilde yapılmaktadır bunlardan ilki söz ettiğimiz gibi kandan elde edilen sıvının direk olarak saçlı deriye enjekte edilmesi işlemidir. İkincisi ise PRP sıvısının ekilecek olan saç köklerinin hazırlandığı sıvıya eklenerek, greftlerin daha uzun süre sağlıklı kalmalarını sağlayan bir işlemdir.

PRP destekli saç tedavisinde iki yöntemde de başarı oranı, başarılı bir saç ekimi ve yaraların bir an önce iyileşmesi ile bağlantılıdır. Bu yöntemde herhangi bir kimyasal kullanılmadan direk olarak kişinin kanından elde edilen trombositler kullanıldığından dolayı bir yan etki görülmez ve başarı oranını etkileyen tedavi sonrasında yapılması gerekenlerdir.

PRP Destekli Saç Tedavisi Sonrası Yapılması Gerekenler

  • PRP destekli saç tedavisi sonrasında yapılması gerekenlere, saç tedavisinin sonuçlarını da etkilediğinden dikkat edilmesi önemlidir.
  • PRP destekli saç tedavisi sonrasında oluşan kabuk yaralar ile oynanmamalıdır.
  • Operasyonun gerçekleştirildiği ilk gün, ekim yapılan bölge ıslatılmamalı ve terlemekten kaçınılmalıdır.
  • Kan dolaşımını aşırı hızlandıracak ve efor sarf ettirecek sporlardan uzak durulmalıdır.
  • Denize ve havuza girerken bu bölgenin ıslanmamasına özen göstermeli ve güneşten de operasyon sonrasında 3 ay boyunca korunmalıdır.
  • Olabilecek darbelerden korunmalı ve bu bölgeye olan temas en aza indirilmelidir.
  • PRP destekli saç tedavisi işleminin tekrarlanması gerektiğinden doktorunuzun belirlediği programa göre işleminizi tekrarlatmalı ve bu süreçlerde doktor kontrolünde olmalısınız.

PRP destekli saç tedavisi hakkında sorularınız için www.barsanhealth.com web sitesinin iletişim bölümünden Barsan Health Turizm yetkililerince görüşebilir ve ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

PRP destekli saç tedavisi yaptırabilmeniz için sizlere en uygun ve en iyi hizmeti almanız için yardımcı olan Barsan Health Yetkilileri, tedavi öncesinde ve sonrasında sizlere kaliteli bir hizmet sunmak için her zaman yardıma hazır şekilde hizmet vermeye devam etmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş