Popo basenler bel ve bacaklalar ile yakın estetik ilişkide olup kadın vücut estetik görünümünü çok fazla etkilemektedir. Bazen yapısal bazen kilo alıp verme bazen de yaş ile birlikte popoda düzleşme ve sarkma gibi şekil bozuklukları görülebilir. Tüm bunları düzeltmek için popo estetiği ameliyatları yapılmaktadır.

Bel basen ve bacak arkasında fazla biriken yağları VASER liposuction ile alınması ile bel oyuntusu oluşturulur ve popo daha şekilli hale getirilebilir. VASER liposellection ile seçici olarak alınan yağlar popoya enjekte edilerek daha çıkık görünen bir popo oluşturulabilir.

Popo büyütme için kullanılan başka bir yöntem de silikon ile popo estetiği ameliyatı olarak adlandırılır. Bu ameliyatta popo anatomik özelliklerini taşıyan silikon protezler popo arası çizgisinden yapılan 4 cm lik bir kesi ile yerleştirilir. Silikon ile yapılan popo estetiği ameliyatı ortalama 1 saat sürmekte ve ilk hafta sonrasında normal hayata dönmek mümkün olmaktadır.

Mide ameliyatları sonrası aşırı kilo veren bireylerde popoda hacim kaybı ile birlikte sarkmalar da görülmektedir. Bu kişilerde yapılan popo estetiği ameliyatında hastanın kendi dokuları kullanılarak popo dolgunluğu kazanılırken yeterli germe ile de sarkıklık düzeltilmektedir. Kilo verme sonrası yapılan popo estetiği ameliyatlarında iç çamaşırın altında kalan düz bir iz oluşmaktadır. Ameliyat ortalama 3 saat sürmekte ve bir hafta içinde normal hayata dönülmektedir.

CONSULT YOUR DOCTOR
Add the front, back, side and top photo for hair transplantation.
SUCCESS STORIES
SOCIAL MEDIA