Popo Estetiği Nasıl Yapılır

22.01.2016

Popo Estetiği

Popo estetiği, zamanla yer çekimine yenik düşen popo kaslarında sarkmalar, düzleşmeler, erimeler veya aşırı yağ birikmesi sonucu oluşan şekil bozukluklarını düzeltmek için yapılan bir operasyondur.

Popo bölgesinde ki şekil bozukluklarının başlıca nedeni genetik faktörlerdir. Kilo problemi ile birleşen genetik faktörler bu bölgede şekil bozukluklarına neden olabilmektedir. Ayrıca beslenme düzeni de kalça bölgesinde selülütlenme ve orantısız kilo alımına neden olabileceğinden popo bölgesinde ciddi şekil bozukluklarına neden olabilmektedir.

Popo estetiği son yıllarda daha çok moda olmuş bir cerrahi operasyondur. Spor yaparak düzeltilme çabalarının sonuçsuz kalması sonucunda bayanların daha çok tercih ettiği bir operasyon olan popo estetiği, kalçaya şekil verme, kaldırma ve dikleştirme, gerdirme, popo gamzesi oluşturma, silikon protez ekleme, büyütme ve küçültme işlemlerini de kapsamaktadır.

Doktor ve hastanın anatomik yapısı da göz önünde bulundurularak ergenliğini tamamlamış, 18 yaşından büyük, kilo verme sürecinin de son bulduğu her sağlıklı bireye yapılabilmektedir.

Popo Estetiği Nasıl Yapılır

Popo estetiği sırasında temel olarak silikonlu ve implant protez veya yağ transferi ile büyütme, germe, dikleştirme, küçültme, ve kaldırma işlemleri yapılabilmektedir.

Popo silikonu ve implant protez yardımıyla popoya estetiği işlemi, meme büyütme operasyonuna benzer bir operasyondur. Kas altına yerleştirilen silikon günlük aktivitelerinizi etkilemez fakat iyileşme süreci dört veya beş gün sürmektedir. Eğer daha doğal bir yöntem ile büyütme ve şekillendirme isterseniz bu durumda yağ transferi yöntemini tercih edebilirsiniz. Bu durumda operasyondan sonra belirli bir süre toparlayıcı korse kullanmanız gerekmektedir ve iz kalmaz.

Popo germe operasyonu, sarkma durumlarında gerçekleştirilen bir operasyondur. Popo bölgesinde oluşan çatlaklar ve sarkmaları düzeltmek için yapılan operasyon kilo problemi çözüldükten sonrasında gerçekleştirilebilir. Popo bölgesinde iz kalmasına neden olan estetik ameliyatıdır.

Popo küçültme; genelde büyük ve dik kalçalar favori olsa da kilo problemi yaşayan kişilerde bu bölgedeki yağlardan kurtulmak sıkıntılı bir süreçtir. Bu nedenle de popo küçültme operasyonu da diğerleri gibi tercih edilen bir başka operasyondur. Popo küçültme operasyonu da diğer ameliyatlar gibi genel anestezi altında yapılan yaklaşık2- 3 saat süren bir operasyondur. Bu operasyon sırasında yağ alma işlemi gerçekleştirilir.

Popo kaldırma; bu operasyon sırasında yağ transferi ve implant kullanımı bir aradadır. Askılama sistemleri de kullanılan operasyonunda çoğunlukla genel anestezi kullanılır.

Popo estetiğinde istediğiniz popo şekline göre yapılacak işlemler de belirlenmektedir. Uzman bir doktorla görüşüp muayene sonunda işlemlere karar verilir.

Popo Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Popo estetiği sonrasında bu bölgedeki hassaslıktan ötürü birkaç gün poponuzun üzerine oturmamanız da fayda vardır. Tam olarak normal oturma pozisyonuna ise bir hafta kadar bir süre sonunda geçmenizde fayda var.

Ayrıca bir ay kadar bir sürede poponuzdaki kasları zorlayabilecek, efor sarf etmenize neden olabilecek sporlardan uzak durmanız gerekmektedir.

Ağrı hissinin de çok olmadığı bu operasyonlar sonucunda bir süre şekillendirici korse kullanımı gerekebilir. İmplantlı popo estetiği ameliyatlarında ise bu durum biraz daha farklı olabilir.

Bu işlemler sonrasında genel de poponun orta kısmında bir iz kalmaktadır.

Tam olarak istediğiniz popo şekline kavuşabilmek için doktor tercihiniz çok önemlidir. Devlet tarafından sağlanan sağlık sigortası kapsamına girmeyen popo estetiği özel kurum ve kuruluşlarda yapılmaktadır. Popo estetiği yapılacak ameliyathaneyi görmeniz ve doktorunuzla önceden bütün şartları konuşarak ameliyatınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Popo estetiği ameliyatına dair sorularınız ve öğrenmek istediklerinizi www.barsanhealt.com web sitesinden yetkililere sorabilir ve ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş