Plastik Cerrahi

17.02.2016

Plastik cerrahi, herhangi bir tıbbı rahatsızlığın veya hastalığın olmadığı buna rağmen vücut farklılıklarının giderilerek mükemmele ulaştırma isteği ile ortaya çıkan operasyonların tümüne plastik cerrahi denir.

Plastik cerrahi eğitimleri sırasında verilen estetik cerrahi genel olarak tıbbı sorunların çözümlenmesi amacıyla da kullanılan bir yöntemdir. Estetik cerrahi de tıbbı ve estetik sorunları bir arada çözümlenebilmektedir. Fakat plastik cerrahinin amacı sadece mükemmel bir dış görünüşe sahip olmak amaçlı gerçekleştirilen operasyonlardır.

Estetik ve plastik cerrahi belirli bir olgunluğa ulaşmış vücut gelişmesi duruş olan bireylere uygulanabilmektedir. Meme dokusunun büyütülmesi ve küçültülmesi, burun estetiği en çok bilinen estetik ve plastik cerrahi müdahaleleridir. Daha önceden gerçekleştirilen ve bıçaklı olarak da bilinen ameliyatlı estetik operasyonlara ek olarak teknolojinin de gelişmesi ve yapılan araştırmalar sonucunda son yıllarda ameliyatsız estetik operasyonlar da gerçekleştirilebilmektedir. Estetik ve plastik cerrahi operasyonlarında en önemli noktalardan birisi de tercih edilen yöntemlerdir. En iyi sonucu alabilmek için iyi bir kurum ve doktor tercihiniz olmalıdır.

Türkiye’nin hemen hemen her şehrinde estetik ve plastik cerrahi hizmet veren özel kurumlar bulunduğu gibi devlet kurum ve kuruluşları da bulunmaktadır. Özellikle kendinizi baştan yaratmak istediğiniz de ve kusursuz bir bedene sahip olmak için geçireceğiniz operasyon çeşidi kadar yeri ve şehri de çok önemlidir. Türkiye’de estetik ve plastik cerrahi işlemlerinin en çok yapıldığı şehir ise İstanbul’dur. Türkiye’nin estetik merkezi olarak kabul edilen İstanbul’da özel hastanelerin %85’inde estetik ve plastik cerrahi uzmanları bulunmaktadır. 

İstanbul’un birçok sektörün öncüsü olan bir şehir olmasının yanı sıra Türkiye’de ki en kalabalık şehir olmasını da göz önünde önün de bulundurursak, güzellik ve moda kavramının da en yaygın olduğu şehirlerden olduğunu belirtmek gerekir. Bütün modacıların ve televizyon yıldızlarının yanı sıra yerel halkında kusurlarını kapatmak üzere estetik yaptırmak istemeleri sonucun da estetik merkezinin İstanbul olduğunu söyleyebiliriz. En iyi estetik ve plastik cerrahi uzmanları da İstanbul’da bulunmaktadır. Yaptıkları operasyonların fazlalığı ile tecrübe kazandıkları da göz önüne alınırsa bir cerrahin en kalabalık şehirlerde en iyi olabileceği bir gerçektir.

Genelde devletin karşılamadığı estetik operasyonlar için tercih edilebilecek birçok kurum ve poliklinik mevcut. İstanbul’da 300’ü aşkın estetik ve plastik cerrahın görev yaptığı belirlenmiştir. Estetik merkezi İstanbul’da doktor seçimi de bu nedenle çok daha zordur.

Özellikle estetik operasyon yaptıracak kişilerin iyi bir araştırma sonucunda kendisine doğru bilgileri veren ve aynı zamanda kar amacı gütmeden hasta için en iyisine karar verebilecek bir doktor seçmek gerekmektedir. Son yıllar da ortaya çıkan güzellik anlayışı da estetik ve plastik cerrahinde adeta bir patlamaya neden olmasından ötürü de işinde uzman olmayan birçok kişinin bu alana yönelmesine sebep oldu. Yanlış operasyon ile hayatınızın kâbusa dönmesi mümkün olduğundan özel bir kurumdan yardım almanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Sizlere farklı alternatifler sunarak yardımcı olabilecek, ameliyatınız ve sonrasında da sizlerin yanında olan bir kurumla anlaşma yaparak da estetik ve plastik cerrahi işleminizi yaptırabilirsiniz.

Yine son yıllarda gerek hayat koşulları, gerekse de içinde bulunduğumuz çevre koşullarından kaynaklı artan hastalıkların tedavisi için ortaya çıkan yeni bir sektör olarak görülse de yıllardır gerçekleştirilen Sağlık Turizmi acentaları bu işi en iyi şekilde yaparak sizlere yardımcı olabilirler.

Estetik merkezi İstanbul’da bu işi hakkıyla yapan acentalardan olan Barsan Health, mutluluğunuz için ellerinden geleni yaparak istenilen mükemmel vücuda, kusursuz hatlara sahip olmanız için çalışmaktadır.

Sağlık turizminin öncülerinden olan ve sağlam kadrosuyla da hizmetiniz de olan Barsan Health, Estetik ve plastik cerrahi konularında sizlere yardımcı olmak için her daim hizmetinizdedir. www.barsanhealth.com web sitesinden de bilgi alabilir ve iletişim kurarak sizleri mutsuz eden taraflarınızdan estetik merkezi İstanbul’da kurtulmak için ilk adımlarınızı atabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş