Oto Saç Klonlama

18.02.2016

Oto saç klonlama, saç aşısı olarak da bilinen bir yöntemdir. Saç klonlama, saç sorunları çözümü için geliştirilen hücreler arası bağlantıyı da sağlayan matriks, vitamin, ilaç ve PRP karşımından oluşan özel bir formülü kapsayan yöntemdir.

Daha öncesinde yanık ve organ yenilenme işlemi için kullanılan bu yöntem 2008 yılından itibaren geliştirilerek saç klonlama işlemi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Saç klonlama işlemi kadın ve erkeklere uygulanabilen bir yöntemdir. Özellikle erkekler de saç dökülmelerinin başladığı ilk evrelerde uygulandığında ise kelliği önleyici etkisi bulunuyor. İnce saç tellerini kalınlaştırarak daha dolgun ve gür saçlara da sahip olmanızı sağlayan bu yöntem kadınlarında favorisidir. Bu yöntem sadece saç için değil kaş ve sakal da uygulanabildiğinden tercih edilmektedir.

Saç klonlama işlemi saç dökülmesi olanlara, ince telli saçlara sahip olanlara, saç kıran gibi tıbbı sorunları olanlara, kellik tehlikesi olanlara ve var olan saçını korumak isteyenlere uygulanabiliyor. Ayrıca kanser hastalarının tedavi süreci bittikten sonrada da uzman doktor ve onkoloji kontörlünde bu yöntem uygulanabilmektedir.

Oto Saç Klonlama Yöntemi

Saç klonlama yönteminde dışarıdan eklenen ilaçların yanında en önemlisi kendi kanınızdan elde edilen PRP olarak bilinen maddenin elde edilerek bir karışım hazırlanması temeline dayanıyor. Daha basit bir dile kök hüre tedavisi gibi hücrelerin büyümesini tetikleyerek iyileşme ve doku üretimini hızlandıran bir yöntemdir. Klonlama yapılacak bölgeye de bağlı olan operasyonda öncelikle lokal anestezi işlemi yapılarak ağrı hissetmemeniz sağlanıyor. Sonrasında enjeksiyon ve microneedle cihazı ile tek bir seansta genelde 1 saat süren bir uygulama ile işlem tamamlanıyor.

Operasyon sırasında hedef olan saç foliküllerine PRP ile hazırlanan karışım uygulanıyor. Hücreleri tetikleyen karışım, operasyon sırasında tedaviye hemen başlıyor. Bu yöntemde saç klonlama olarak adlandırılmasının nedeni etki edilen alandaki ve enjeksiyon ile uyarılan hücreler çevresindeki saç köklerini klonlayarak sağlıklı saç hücreleri olarak büyüme sağlanıyor.

Oto Saç Klonlama Sonrası

Saç klonlama sonrasında sonuçlar 6 ayda görülmeye başlansa da tam bir değerlendirme için 1 yıllık bir süreç gerekmektedir. Operasyon başarısı hücrelerin kendilerini yenilemesi ve yeniden oluşma süresi ayrıca saç, kıl uzaması için tam olarak gerekli süre 1 yıl kadardır.

Oto saç klonlama sonrası yapılanlarda yine saç klonlama işleminden sonrasında olumlu sonuçları etkilemektedir.

Oto saç klonlama başarılı olması için operasyon sonrasında yapmanız gerekenler diğer saç ekimlerine benzerdir. Saç klonlama yapılan bölgenin ilk birkaç gün ıslatılmaması ve terlemekten kaçınılmalıdır. Ayrıca bu bölgenin direk olarak güneş ışınlarına maruz kalmaması için şapka kullanılması tavsiye edilmektedir.

Kozmetik ürünler kullanılması da hücrelerin yenilenme süreçlerine zarar verebileceğinden tavsiye edilmemektedir.

Ağrı ve herhangi bir endikasyon beklenmediğinden bu gibi durumlarda hemen doktorunuza başvurmanız gerekmektedir.

Oto saç klonlama sonrası en önemli maddelerden birisi de bu bölgeyi darbelere karşı korumaktır. Bu bölgeye gelecek darbeler oluşan yeni hücrelere zarar verebildiği gibi iyileşme sürecini de uzatmaktadır.

Oto saç klonlama yöntemi ile daha sonrasında karşılaşabileceğiniz kellik sorununuza erken tedavisi olarak da düşünebilirsiniz. Eğer ailenizde böyle bir sorun varsa ve sizde de hafiften de olsa belirtileri görülmeye başlanmışsa bu yöntemi uygulayabilirsiniz. Oto saç klonlama ile ilgili daha ayrıntılı bilgi için barsanhealth.com web sitesini ziyaret edebilir ve Barsan Health Turizm yetkilileri ile görüşebilirsiniz.

Barsan Health Turizm aracılığı ile en iyi oto saç ekim işlemini gerçekleştiren uzman doktorlarla görüşebilir ve operasyonunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Operasyon öncesinde ve sonrasında bütün ihtiyaçlarınız ile ilgilenen Barsan Health Turizm ile en iyi hizmeti almak için tek yapmanız gereken barsanhealth.com web sitesinde iletişim adresinde bulunan numaralardan firma yetkililerini aramak.

Sosyal Medyada Paylaş