Meme Dikleştirme

23.01.2016

Meme Dikleştirme Ameliyatı

Meme dikleştirme ameliyatı, Mastopeksi olarak da bilinen meme dokusundaki sarkmaları gidermek amacıyla yapılan bir operasyondur. Meme dokusu ergenlik döneminde östrojen hormonun etkisiyle kadınlarda büyüyen ve zamanla deforme olabilen bir organdır.

Kilo alıp verme sonrasında meme dokusunun sarkması, büyük memelerin normalde olması gereken yerden aşağı doğru inmesi, emzirme sonrasında meme dokusunun küçülmesi sonrasında da meme dikleştirme operasyonu yapılabilmektedir.

Meme dikleştirme operasyonu memenin dikleştirilmesi ve konik bir yapıya sahip olması için yapılan bir operasyon olarak meme dokusunu, derisini ve meme ucunu kapsar.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Yöntemleri

Meme dikleştirme operasyonu yöntemleri kişinin tercihine ve anatomik yapısına bağlı olarak değişmektedir. Aynı anda silikonla meme büyütme ve dikleştirme işlemleri de aynı anda yapılabildiği gibi sadece fazla deri dokusu alınarak ve meme dokusunun ve kaslarına göre dikleştirme işlemi yapılabilmektedir. Meme dikleştirme ameliyatı sırasında meme dokusuna göre derisini, meme ucunu ve şeklinin düzenlenmesini amaçlayan yaklaşık 2-3 saat süren bir operasyondur. Sarkma derecesi belirlendikten sonra doktor tarafından işaretlenen ve belirlenen bölgelere göre bazen küçültme bazen de büyütme işlemi ile beraber operasyon yapılır. Bazı durumlar da birkaç kez tekrarlanarak meme dikleştirme operasyonu tamamlanır. Meme sarkma derecesi ve doktorunuzun uzmanlığı da tekrarlanan ameliyatlarda büyük bir rol oynamaktadır. Meme Dikleştirme Ameliyatı Sonrası Meme dikleştirme ameliyatı sonrası, yapılan ameliyat türüne göre küçük bir iz kalabilir. Genel anestezi altında yapılan ameliyat sonrasında ağrı olma ihtimali çok düşüktür. Ameliyat sırasında atılan dikişler birkaç kez pansuman edildikten sonra doktor tarafından çıkarılır eğer estetik dikiş ise dikiş alınmasına gerek kalmadan iyileşme süreci başlar. En başta hafif bir şişlik olsa da bir hafta kadar kısa bir süre de bu şişlikler de ortadan kalkar.

Dikişlerin iyileşmesi ve meme dokusunun ve şeklinin iyice oturması için efor sarf etmenizi gerektiren sporlardan ve göğüs kaslarınızı zorlayacak eylemlerden uzak durmanız gerekmektedir. İyileşme sürecinde sporcu iç çamaşırı kullanmanız da önerilmektedir.

Meme Dikleştirme Ameliyatında Doktor ve Kurum Seçimi

Meme dikleştirme ameliyatında doktor ve kurum seçimine çok dikkat edilmelidir. Kullanılan malzemelerin kalitesi kadar doktorunuzun tecrübesi de sorunsuz bir operasyon geçirmenize büyük bir etkisi vardır.

Daha az izlerle ve daha sorunsuz bir operasyon için size en uygun ve güven veren doktoru bulabilmeniz için internetten de araştırma yaparken dikkat etmek gerekmektedir. Doktorunuz la ameliyat öncesinde sıkça görüşüp sorularınızı yanıtlaması ve önceki çalışmalarını da incelemeniz hatta operasyon sonrasında diğer hastalarla görüşmeniz de yine size gerekli bilgiyi verecektir.

Araştırmalarınız da sizlere kolaylık sağlayacak sağlık turizminden de faydalanabilirsiniz. Sağlık turizm öncülerinden Barsan Health Turizm her saat sorularınızı sorabileceğiniz ve cevap alabileceğiniz www.barsanhealth.com ile hizmetinizde.

Ameliyatınızın öncesinde ve sonrasında da yanınızda olan Barsan Health yetkilileri en kaliteli hizmeti almanızı ve tedaviniz sürecinde de ihtiyacınız olan yardımı sunmak için hizmetinizdedir. Ayrıntılı bilgi için www.barsanhealth.com ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş