Zaman içinde, kadın vücut estetiğinin en önemli parçalarından birisi olan memelerde hacim kaybı, şekil bozuklukları ve sarkmalar meydana gelebilir. Memenin toparlanarak, tekrar dik ve dolgun hale getirildiği ameliyata Meme Dikleştirme (mastopksi) demekteyiz.

Meme dikleştirme ameliyatı, özellikle hamilelikler ve emzirme sürecinde, ayrıca menopoz ve kilo verme sonrasında ve yerçekiminin de etkisiyle memenin büyüklüğü ile ilgili önemli bir sorun olmamasına karşın meme memede sarkma lan kişilerde uygulanmaktadır. Meme dikleştirme ameliyatında meme başı olması gereken yere getirilir ve memeye tekrar hacim kazandırılır.

Meme hacminde ileri derecede azalma var ise;  meme dikleştirme ameliyat sonrası memeler çok küçük kalacak ise; ameliyata silikon protezler kullanılarak; memenin tekrar hacim kazanması sağlanır. Meme dikleştirme ameliyatına, meme büyütme de eklenmiş olur.

Meme dikleştirme ameliyatları sadece meme başı etrafında yuvarlak, yada buna ek aşağıya doğru düz bir çizgi şeklinde, kimi zaman da ters T şeklinde iz bırakacak tekniklerden biri ile yapılır. Meme dikleştirme ameliyatında hangi tekniğin kullanılacağı hastaya göre değişmektedir.

Meme dikleştirme ameliyatları genel anestezi altında yapılır ve ortalama iki saat kadar sürmektedir. Ameliyat sonrası bir gece hastanende kalmak yeterlidir. İlk günler hafif ağrılı bir süreç olsa da üçüncü gün normal hayata dönmek mümkündür.

CONSULT YOUR DOCTOR
Add the front, back, side and top photo for hair transplantation.
SUCCESS STORIES
SOCIAL MEDIA