Liposuction ya da Bilinen Adıyla Yağ Aldırma Uygulama Yöntemleri

31.01.2016

Liposuction Nedir?

Liposuction, halk arasında da bilindiği gibi vücudun belli bölgelerinden yağ alınması işlemidir. Özel kanüler ve vakumlu bir sistemle vücüdun belli bölümlerinden hastanın rahatsızlığına göre yağ alınması işlemi yaklaşık çeyrek asırdır devam eden işlemler arasındadır.

Liposuction Uygulama Yöntemleri?

Liposuction uygulama yöntemleri, kişinin isteğine ve yağ aldıracağı bölgeye göre de farklılık göstermektedir. Liposuction tekniği kanüler olarka bilinen küçük boru şeklindeki özel araçların, yağ aldırılacak bölgede delikler açılması ve bu bölgedeki yağların emilmesi prensibine dayanmaktadır. Liposuction dört farklı teknik uygulanmaktadır bunlar;

Tümesan-Şişirme Tekniği; Genelde deri altına enjekte edilen kimyasal karışımlar sonucunda uyuşma sağlansa da genel anestezi de hastanın ağrı hissini azaltmaktadır. Uyuşma sağlandıktan sonrasın da deri altından verilen kimyasalların etkisiyle de kanül etkisiyle bölgeden yağ alınmaktadır.

Ultrasonik Liposuction; Ultrasan kullanılarak gerçekleştirilen liposuction yöntemidir. Yumuşak dokudan ziyade vücudun sert bölgelerine uygulanması daha uygun olan yöntem olsa da zararlarından dolayı çok da tercih edilmeyen bir yöntemdir.

Lazer Yardımlı Liposuction; Tümesan liposuctionile beraber kullanılan, tümesan liposuction yapılmadan önce küçük alanlardaki yağların eritilmesi için kullanılan lazeripoliz yöntemidir.

Yüzeysel Liposuction; Derinin çok altındaki yağ tabakalarından ziyade daha yüzeysel deriye daha yakın olan yağların emilmesi için kullanılan yöntemdir. Bu yöntemle deri sarkması da önlenerek daha sıkı bir cilt elde edilebilmektedir. Fakat hemen deri altında ki kılcal damarlara zarar verilme olasılığı da yüksek olan bir yöntemdir.

Liposuction Sonrası Yapılması Gerekenler?

Liposuction sonrası yapılması gerekenler; Liposuction işlemi ciddi bir işlem olduğundan iyileşme işlemi ve sonrasında da kişinin beslenme düzeninde ciddi değişiklikler yapması gerekmektedir.

Vücudun ödem toplamaması için tuzlu gıdalardan uzak durulmalı ve su tüketimi arttırılmalıdır. Düşük karbonhidratlı besinler de vücutta ödem riskini arttıracağından muhakkak her öğünde karbonhidrata yer verilmelidir.

Yap aldırma işlemi olan liposuction operasyonundan sonrasında yağlı gıdalardan, kızartmalardan ve yağlı atıştırmalık gıdalardan uzak durmak gerekmektedir.

Liposuction sonrasında deride ciddi çöküntüler görülebilir, bu kesinlikle doktor hatasıdır ve bireysel olarak düzeltilemez hatalardır. Bu tür sorunları önlemek için işinde uzman bir doktor tarafından Liposuction operasyonu gerçekleştirilmelidir.

Cilt bakım ürünleri de yine kullanmanız gereken ürünler arasındadır, doktor tarafından önerilen ürünler muhakkak düzenli olarak kullanılmalı ve Liposuction yapılan bölgelere dikkat edilmelidir.

Dikkat edilmediği durumlarda alınan yağlardan dolayı ciltte çöküntüler veya beslenme düzenine bağlı olarak da alınandan daha fazla miktar ödem ve yağ olarak vücuda yerleşebilmektedir.

Liposuction operasyonu sonrasında en az sorunla ve en iyi sonucu elde etmek kesinlikle doktorunuza ve kullandığı yönteme bağlıdır. Ciddi bir işlem olan Liposuction işinde uzman bir doktor tarafından yapılması gerekmektedir. Bu nedenle de kurum ve doktor seçiminde size yardımcı olabilecek sağlık turizmi yapan firmalardan destek alabilirsiniz.

Sağlık turizmi konusunda size yardımcı olabilecek ve sorularınıza cevap bulabileceğiniz www.barsanhealt.com ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş