Lazer Lipoliz

08.08.2016

Lazer Lipoliz

Lazer lipoliz yöntemiyle yağ alımı, vücudun kol, bacak, karın gibi bölgelerinde biriken yağların cerrahi bir kesik açılmadan lazer yardımıyla yağ hücrelerinin patlatılması işlemidir. Slimlipo olarak da adlandırılan lazerle yağ alımı işlemi bölgesel alanda zayıflamak ve incelmek isteyenlerin, cildinde gevşeklik ve sarkma olanların kollojen yapısını arttırmak ve sıkılaşmak isteyen kişilere ve terlemeyi engellemek amacıyla da koltuk altına uygulanabilen bir yöntemdir. Gelişimini tamamlamış herkese uygulanabilen lazer lipoliz ile yağ alımı, yağ hücrelerinin yeniden oluşmasını da engellediğinden kaynaklı oldukça sık tercih edilmektedir.

Kadın ve erkeklere uygulanabilen lazer lipoliz, kol, bacak, karın ve bel bölgelerinin dışında vücudun herhangi bir yerinde biriken yağ tabakasını inceltmek, selülitleri gidermek ve yok etmek amaçlı uygulanabilmektedir.

Lazer Lipoliz Operasyonu

Lazer lipoliz işlemi sırasında kişiye narkoz verilerek genel anestezi uygulanmaz. Yağların alımı yapılacak bölge kişinin verilecek ısıdan etkilenmemesi için lokal anestezi ile uyuşturulur. Sonrasında çok ince milimetrik olarak kesiler açılır ve kanüler borularla doku içerisine girilerek ısı ile yağ hücrelerinin parçalanması ve dağılması sağlanır.  Lazer lipoliz işlemi en son yağ dokusunun içerisine belirli bir dozda lazer enerjisi bırakılarak sonlandırılır.

Lazer Lipoliz operasyonu uygulanacak bölgeye göre 15-60 dk arasında sürmektedir. Bu yöntem sonunda yağ dokusu dışarı çıkarılmaz ve vücut tarafından emilerek doğal yollardan vücuttan atılır.  Operasyon sırasında açılan milimetrik kesikler çok küçük olduğundan dikiş atılmasına gerek yoktur. İşlem sırasında direk yağ dokusu hedef alındığından damar ve sinirlere de herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

Lazer Lipoliz Sonrası

Lazer lipoliz işlem sonrasında korse kullanılması gerekmektedir. Dokunun sarkmaması ve kollejen yapısının kendisini yeniden onarabilmesi için 1 hafta kadar korse kullanılması zorunludur. LAzerlipoliz sonrası değişimler 6 haftada belli olurken operasyonun tam başarısı 12 hafta sonra net olarakgörülmektedir.

Lazer lipoliz işlem sonrasında operasyon bölgesine göre 3-4 hafta kadar fiziksel aktivitelerden kaçınılması gerekmektedir. Ayrıca ilk zamanlarda kompresyon bandajı da çıkartılmamalı veya gevşetilmemelidir.

Lazer lipoliz operasyonu sonrası vücutta ödem oluşabilmektedir. Bu nedenle tuz, şeker, yağ ve karbonhidratın az proteinin ağırlıklı olduğu diyet yapılması gerekmektedir.  Lazer lipoliz sırasında yok edilen yağ hücreleri geri gelmez fakat beslenme ve spor düzenine dikkat edilmezse yağ hücrelerinin hacmi artabilir.

Lazer lipolizle yağ alımı gerçekleştirilen hastaların operasyondan 10 gün sonrasında lenfatik hareketliliğin sağlanması ve ödemi azaltma yönünde soft masaj yaptırmaları da tavsiye edilmektedir.

Lazer Lipoliz Fiyatları

Lazer lipoliz fiyatları uygulama yapılacak bölgeye göre farklılık göstermektedir. Cerrahi bir operasyon gerekmediğinden estetik merkezlerinde, güzellik salonlarında uzman kişiler tarafından da uygulanabilen bu yöntemle ilgili soru ve önerileriniz için barsanhealth.com iletişim sekmesinden formu doldurarak bize gönderebilir, mail gönderebilir veya telefonla arayabilirsiniz.

Estetik operasyonlar ve barsanhealth.com aracılığıyla verilen hizmetler hakkında ayrıntılı bilgi için web sitemizin blog kategorisine göz atabilirsiniz.

Estetik merkezi İstanbul’da lazer lipoliz ile yağ alımı işlemi için gerekli bilgiler ve düzenlemeler için tek yapmanız gereken bizimle iletişime geçmektir.

 

 

Sosyal Medyada Paylaş