Orta yas üzeri bayanlarda kol içlerinin gevşemesi ve sarkması oldukça rahatsızlık verici bir durumdur ve kişinin istediği şekilde giyinmesini engellemektedir. Genç yaşlarda ileri derece kilo vermek de bu sarkmalara neden olabilmektedir. Özellikle yaz aylarında bu şekil bozukluğunu saklamak kolay olmamaktadır.

Kol bölgesinde yağlanmada fazlalık ve minimal derece sarkması olan kişilerde VASER liposuction ile çözüm sağlanabilirken ileri düzeyde sarkmalar için kol germe ameliyatı gündeme gelmektedir. Orta derece sarkmanın olduğu durumlarda izi sadece koltuk altında kalan mini kol germe ameliyatı yapılabilir. Ancak ileri derece sarkmalarda dirsekten koltuk altına doğru uzanan bir iz daha eklenen kol germe ameliyatı ile sorun çözülebilmektedir.

Kol germe ameliyatları genel anestezi altında yapılır ve bir gece hastanede kalmak gerekmektedir. Ameliyat sonrası 3 hafta boyunca kol korsesi kullanılır, normal hayatınıza üçüncü gün dönebilirsiniz.

Kol germe ameliyatlarında hastalar için en önemli problem kol içinde kalan izdir. Bu iz normalde belirgin olmamakla birlikte kollar havaya kaldırıldığında görülebilir hale gelirler. Ameliyata karar verirken mevcuttaki sarkmanız sizi izlerden daha fazla mı rahatsız ediyor sorusunu cevaplamak gerekir. Eğer düz görünen bir kol sizi daha mutlu edecekse izleri göze alabilirsiniz.

CONSULT YOUR DOCTOR
Add the front, back, side and top photo for hair transplantation.
SUCCESS STORIES
SOCIAL MEDIA