Kaş Kaldırma

05.08.2016

Kaş Kaldırma

Kaş kaldırma işlemi, doğuştan kaşları düşük olan veya zamanla yaşlılık nedeniyle de kaş kemerinin aşağıya düşmesinden kaynaklanan sorunlarla bu bölgedeki kırışıklıkları bir arada giderilmesini kapsayan estetik operasyondur.

Kaş kaldırma operasyonu çoğunlukla 35 yaşından sonra zamanın etkileri ve kırışıklıkların çıkmaya başladığı, alın bölgesinin kırışması ve gevşeyen kaslardan dolayı kaşların aşağıya başladığı dönemde gerçekleştirilmektedir. Kaş kaldırma operasyonu gelişimini tamamlamış her birey yaptırabilmektedir.

Kaş Kaldırma Yöntemleri

Kaş kaldırma yöntemleri ameliyatlı ve ameliyatsız yöntemler olmak üzere iki grupta toplanmaktadır.

Ameliyatlı yöntemde direk olarak göz kapağını da kapsayan operasyonlar olabilmektedir. Kişinin durumuna göre kapsamlı operasyonlar gerçekleştirilebildiği gibi ayrıca sadece kaş kaldırılması ve kaş kemerinin yeniden yapılandırılmasını kapsayan operasyonlar da yapılabilmektedir.

Ameliyatsız yöntemler ise günümüzde daha çok tercih edilmektedir. Ameliyatsız yöntemlerin başında botox tekniği gelmektedir. Fakat botox tekniği tek başına kullanılmayıp kırışıklıkların giderilmesi, kaşların kaldırılması için eş zamanlı olarak botox, iple kaş kaldırma, örümcek ağı estetiği bir arada da kullanılabilmektedir.

Kişinin yaşına ve sarkma durumuna göre botox, iple kaş kaldırma, örümcek ağı, ultherapy ve ameliyat yöntemlerinin tercihleri uzman doktorlar tarafından belirlenmektedir.

Kaş Kaldırma Sonrası

Kaş kaldırma işlemi lokal anestezi altında 30-60 dk sürede gerçekleştirilen operasyonlardır. Kişinin durumuna göre ve uygulanacak işleme göre süre biraz daha uzayabilmektedir. Operasyon sonrasında cerrahi olarak bir ameliyat söz konusu değilse kişiler aynı gün içerisinde taburcu edilmektedir. Ameliyatsız yöntemler uzman doktorlar tarafından uygulanabildiği gibi botox gibi işlemler günümüzde estetik uzmanları tarafından da uygulanabilmektedir ve sonrasında sadece yüz kaslarını aşırı hareket ettirilmesi ve 24 saat boyunca sudan uzak durulması gerekmektedir.

Kaş kaldırma işlemi sonrasında çok nadir ağrı görülmektedir. Mikro düzeyde çalışmalar yapıldığından kaynaklı herhangi bir iz kalması da söz konusu değildir.

Kaş Kaldırma Fiyatları

Kaş kaldırma fiyatları gerçekleştirilecek işlemin basitliğine göre 1000 TL den 10.000 TL ye kadar farklılık göstermektedir.  Yüz yapınıza ve kaşlarınızın sarkama derecesine göre belirlenen fiyatlar kapsamında alın ve çevresinde yer alan kırışıklıkların da düzeltilmesi işlemleri kaş kaldırma işleminizin kalıcılığını arttırdığından fiyatlarda birbiriyle eş zamanlı olarak gerçekleştirilen operasyonların tamamını kapsamaktadır

Kaş kaldırma işlemi mikro düzeyde gerçekleştirildiğinden son derece titizlikle yapılması gereken ameliyatlardır. Doktorunuzun veya ameliyatsız tekniklerden bir kaçını uygulama sertifikasına sahip estetik ve güzellik uzmanlarının yetenek ve tecrübesi son derece önemlidir.  Uzman kişilerle görüşmek ve kaş kaldırma konusunda yüksek tecrübeli kişilerle iletişime geçmek için barsanhealth.com iletişim formunu doldurabilir ve talebinizi bize iletebilirsiniz. En kısa sürede konu üzerinden sizinle iletişime geçilerek estetik merkezi İstanbul’da en iyi hizmeti sağlamanız için gerekli düzenlemeleri yapmak ve sizlere yardımcı olmak için tek yapmanız gereken iletişim formu veya telefonla bize ulaşmak.

 

Sosyal Medyada Paylaş