Karın Germe Ameliyatı

21.01.2016

Karın germe ameliyatı, sık sık kilo alıp verme sonrasında deride gerçekleşen sarkıklar, çatlakları gidermek için gerçekleştirilen bir operasyondur.

Karın bölgesi iç organları barındıran önemli bir bölgedir. En çok kilo alınan bölge olan karın bölgesi zamana ve kötü beslenme alışkanlıklarından ötürü bu bölgede deformasyon görülebilmektedir.

Zaman içerisinde sürekli kilo alıp verme durumlarında karın bölgesindeki derinin özelliğini yitirerek sarkmaya neden olur, ayrıca doğum sonrasında özellikle sezaryen ile yapılan doğumlarda karın bölgesinde ciddi sarkmalara neden olabildiği gibi çatlaklara da neden olabilmektedir.

Karın germe ameliyatı olabilecek kişiler genelde, karın bölgesinde yağlanma, deride çatlak ve deformasyon, karın kası içinde tahribat olanlar, karın bölgesinde deri fazlalığı olanlardır.

Özellikle kilo verme aşamasında olan kişilerin kilo verme aşaması bittikten sonra gerçekleştirilen karın germe operasyonu hamilelik sonrasında gerçekleştirilmelidir. Hamilelik öncesinde yapılan operasyonlar da hamilelik sonrası deri sarkmaları ve çatlaklar görülebileceğinden tekrarlanması hasta açısından zor olabilmektedir.

Karın Germe Ameliyatı Yöntemleri

Karın germe ameliyatı yöntemleri; mini karın germe ve tam karın germe olarak adlandırılan yöntemlerdir.

Mini karın germe ameliyatı; göbek deliğinin alt kısmında ki deri sarkmaları ve karın kasları deformasyonu olan hastalara uygulanan yöntemdir. Göbek deliği alt kısmından kesi açılarak yapılan operasyon da genel anestezi altında sınırlı kesikler açılarak yapılır.

Tam karın germe ameliyatı; karın kasları arasında ciddi açıklıklar olan, doğum sonrasında karın bölgesinde ciddi çatlaklar ve deri sarkmaları görülen kişilere uygulanan yöntemdir.

Genel anestezi altında yapılan belirlenen bölgelerde yağ alımı ve kıvrımların belirginleştirilmesini de amaçlayan operasyonlardır. Karın germe ameliyatları hastanın durumuna göre 2-6 saat arasında süren ameliyatlardır. Operasyon sonrasında hastalar bir gün boyunca kontrol altında tutulmalı ve olabilecek endikasyonlara karşı dikkat edilmelidir.

Karın Germe Ameliyatı Sonrası

Karın germe ameliyatı sonrasında hastaların karın kasları da sıkıştırıldığından ve dikişlerden ötürü ağrı hissedebilir. Bu durumda doktor kontrolünde verilen ağrı kesici ilaçlar kullanılabilir.

Ameliyat sonrasında göbek deliği konumu yeniden belirlenir ve mons pubis tümseği de cerrahi operasyonla karın bölgesine uygun olarak şekillendirilebilir. Ayrıca karın germe ameliyatı sonrasında bel kıvrımı da yeniden oluşturulur ve bu bölgeye de müdahale edilir.

Karın germe ameliyatı sonrasında düz ve pürüzsüz bir karına sahip olabilirsiniz fakat iyileşme sürecinde özellikle karın kaslarınızı zorlayan hareketlerden kaçınmalı ve aşırı kilo almaktan da kaçınılmalıdır.

Karın germe ameliyatı sonrasın da riskleri azaltmak amaçlı sigara ve alkol tüketimin azaltılmasında fayda vardır.

Bütün ameliyatlarda da olduğu karın germe ameliyatı sonrasında da ağır egzersizlerden kaçınılmalıdır.

Karın Germe Ameliyatı İçin Kurum ve Doktor Seçimi

Karın germe ameliyatı için kurum ve doktor seçimi sırasında özel kurum ve kuruluşlar arasında bir tercih yapmanız gerekmektedir. Estetik ve plastik cerrahi operasyonlar devlet sağlık sigortası kurumu tarafından karşılanmamaktadır.

Özel kurum ve kuruluşlar arasında tercih yaparken de çalıştıkları doktorlar da çok önemlidir. İsmi ile ün yapmış özel hastaneler genelde iyi doktorları çalıştırsalar da gerçekleştirilen ameliyat sonrasında hasta memnuniyetini ön planda tutan ve başarı oranı yüksek olan doktorları seçebilirsiniz.

Bir diğer seçenekse araştırmalarınız da size destek olacak ve en iyi kurumda ve size en uygun doktor da karın germe operasyonunu gerçekleştirmeniz için sağlık turizmi gerçekleştiren firmalardan destek alabilirsiniz.

İşinde öncü ve başarılı bir firma olan Barsan Health Turizm acentesi operasyon öncesinde ve sonrasında en iyi ve kaliteli hizmete sizlere sunmak için çalışmalarına devam etmektedir. Ayrıntılı bilgi ve sorularınız için www.barsanhealth.com web sitesiniz ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş