Güzellik Merkezleri

07.06.2016

Güzellik merkezleri, medikal estetik işlemlerinin gerçekleştirildiği kurum ve kuruluşlardır. Genel olarak cilt bakımı ve lazer epilasyon üzerine işlemlerin yapıldığı merkezlerde ayrıca, botox, saç bakımı, cilt bakımı, bölgesel zayıflama gibi medikal estetik operasyonlar dâhilinde ki birçok işlem gerçekleştirilebilmektedir.

Güzellik merkezleri içeriği ve verdiği hizmetler doğrultusunda farklılık göstermektedir. Sadece saç bakımı ve cilt bakımı alanında hizmet veren kurumların mevcut olduğu gibi çok kapsamlı ve son teknoloji cihazlarla epilasyon, yüz gerdirme işlemleri de yapılabilmektedir.

Güzellik merkezleri Sağlık Bakanlığı tarafından denetlenmektedir. Tam olarak bir sağlık kuruluşu olarak kabul edilmese de estetik alanında hizmet vermesinden kaynaklı bünyelerinde doktor da çalışmaktadır.

Güzellik merkezlerinde uzman doktorlara ek olarak özel kurumlardan eğitim almış cilt bakım uzmanları, epilasyon uzmanları gibi alanında eğitimli kişilerle çalışılması gerekmektedir. Yapılabilecek yanlış bir işlem sonucunda kişiye zarar verme olasılığı da bulunan operasyonlarda ise özellikle uzman kişiler çalışmaktadır.

Türkiye’de güzellik merkezinin en çok yer aldığı şehir İstanbul’dur. Estetik merkezi İstanbul’da kayıtlı olarak 200’den fazla güzellik merkezi yer almaktadır ve hepsi denetlenmektedir. Gerekli sağlık koşulları sağlanmadığında ve müşterilerin sağlığını tehlikeye atacak enfeksiyona neden olacak işlemlerin gerçekleştirildiği tespit edilen kurumlara ise cezai işlem uygulanmaktadır. Fakat bu durum yine de güzellik merkezinde gerçekleştirilen işlemlerin başarısı açısından bir kriter sayılmamaktadır.

Genel olarak medikal estetik işlemleri gerçekleştirilen kurumlar kadınlar ve erkeklere hizmet vermektedir. Medikal estetik işlemleri de bütün estetik operasyonları gibi kadınlara ve erkeklere uygulanabilmektedir. Güzellik merkezlerinin sadece kadınlara yönelik değil erkeklere yönelik olarak da hizmet vermektedir.
Son yıllarda güzellik algısından ve bireylerin kendilerine olan kişisel bakıma verdikleri önemin artmasıyla da güzellik merkezlerine olan rağbet her yıl artmaktadır.

Güzellik merkezlerinde gerçekleştirilen işlemler sonrasında cildinizde herhangi bir sorun olmaması açısından seçtiğiniz kurum son derece önemlidir.  Türkiye’de hizmet veren sayısız güzellik merkezlerinden son teknoloji cihazların yer aldığı ve uzman kişiler tarafından gerçekleştirilen operasyonlardan faydalanmak için barsanhealth.com.tr web sitesini ziyaret edebilir ve firma yetkilileri ile görüşebilirsiniz. Gerçekleştireceğiniz operasyona yönelik olarak en iyi hizmeti almanızı sağlayan barsanhealth.com  ve verdiği hizmet hakkında ayrıntılı bilgi için web sitesini ziyaret ederek iletişim formunu doldurabilir veya direk olarak telefonla arayacak bilgi alabilirsiniz. 

 

Sosyal Medyada Paylaş