Göz kapaklarındaki yıpranmalar yüz bölgesi yaslanmasının ilk belirtileridir. Üst göz kapağında sarkma ve alt göz kapaklarında oluşan torbalar daha yorgun ve daha yaşlı bir görüntü oluşturur. Göz Kapağı Estetiği ameliyatları bu durumu düzeltmek için yapılmaktadır.

Göz Kapağı Estetiği tüm göz çevresi değerlendirilerek planlanan ameliyatlardır. Göz çevresini gençleştirmek için birtakım ameliyatsız işlemler de yapılmaktadır. Kaz ayağı tedavileri için botox uygulamaları, dokulardaki hacim kayıpları için dolgular, lekeler ve ince kırışıklıklar için lazer ve kimyasal peeling ile ameliyatsız tedaviler yapılabilir. Bazen bu işlemler göz kapağı estetiği ameliyatlarına da eklenebilmektedir.

Üst göz kapağı ameliyatları lokal ya da genel anestezi altında yapılabilir. Kirpiklerin 1 cm üzerindeki doğal kalıntıdan yapılır ve sarkan deri alınır. Tek başına üst göz kapağı estetiği sonrası hastanende kalmak gerekmemektedir ve işlem sonrası ağrı sızı olmaz. Şişlikler ve morlukların geçmesi ortalama bir hafta sürmektedir. Eğer kaşlarda düşüklük var ise üst göz kapağı estetiği ile birlikte kaş asma ameliyatı da yapılabilmektedir.

Alt göz kapağı estetiği ameliyatları genellikle genel anestezi ile yapılmaktadır ve çoğu zaman üst ve alt kapak birlikte tedavi edilmektedir. Alt göz kapağı estetiğinde kirpiklerin hemen altında bir iz kalır ve bu iz zaman içinde nerdeyse tamamen kaybolur. Alt göz kapağı yanak bölgesi ile yakın ilişkidedir ve çoğu zaman orta yüz yaşlanması sorunlara eşlik etmektedir. Alt göz kapağı ameliyatlarına gerekiyorsa orta yüz germe de eklenebilir. Bu ameliyatlar sonrası genelde bir gece hastanende kılınmaktadır ve normal hayata bir hafta içinde dönülmektedir.

Göz kapağı estetiği ameliyatları sonrası yaşlanma devem etse de göz kapaklarının bundan etkilenmesi oldukça azdır ve eski hale hiçbir zaman dönülmez. Ameliyat sonrası yıpranma hastaya göre değişse de göz çevresi ameliyatsız estetik işlemleri ile bu görünümün düzeltilmesi mümkündür.

CONSULT YOUR DOCTOR
Add the front, back, side and top photo for hair transplantation.
SUCCESS STORIES
SOCIAL MEDIA