Göz Kapağı Estetiği Fiyatları

03.02.2016

Göz kapağı estetiği, tıp dilinde blefaroplasti olarak adlandırılan, göz etrafında bulunan fazla cilt dokusunun alınmasını kapsayan estetik operasyondur.

Göz kapağı estetiği ,göz kapağı düşük olan ve zamanla yaşın ilerlemesiyle de dinç ve düz olan göz kapağının sarkması ve göz kapağında ikinci bir kat meydana gelmesinden dolayı yapılabilmektedir. Kişinin isteğine ve göz yapısına uygun olarak gerçekleştirilen estetik operasyon sonrasında daha genç ve dinç görünen, yorgunluk ve yaşlılık belirtilerinin azaltıldığı gözler sağlanmaktadır.

Kişinin tercihine göre sadece göz kapağı düzeltilebildiği gibi göz etrafındaki morluklar ve torbalarının alınmasını da kapsayan bir estetik cerrahi operasyon da gerçekleştirilebilir. Göz yapınıza ve tercihinize göre doktorunuzla da konuşarak uygun işlemleri belirleyebilirsiniz.

Göz kapağı estetiği , göz kapağının düşük olması durumlarında görmeyi engelleyecek düzeyde olduğunda genelde 35 yaş üstü kişilerde gerçekleştirilmektedir. Genç bireylerde ise kısık gözleri daha büyük göstermek amaçlı göz kapağının yeniden şekillendirilmesi işlemlerini kapsamaktadır.

Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır

Göz kapağı estetiği, kişinin alt ve üst göz kapaklarının birbirlerine göre durumları ve içlerinde biriken yağ tabakasının alınması şeklinde yapılmaktadır.

Üst göz kapağında biriken fazla deri dokusu ve yağ tabakasının çıkartılması işlemini içine alan operasyonda alt göz kapağı için durum biraz daha farklı olabilmektedir. Alt göz kapağı şekillendirilirken zamanla biriken yağ tabakaları alınabildiği gibi bazen de yüzün orta kısmındaki yağ dokusuyla birleştirilerek asılması işlemi ile şekillendirilebilmektedir.

Genç bireyler de ise kişinin göz kapakları durumuna göre alt ve üst göz kapak şekillendirilmesi yeterli olabilmektedir. En iyi tekniğe ve yönteme doktorunuzla konuşarak karar verebilirsiniz.

Göz Kapağı Estetiği Sonrası Yapılması Gerekenler

Göz kapağı ameliyatı sonrasında ,gözler de bulunan pansumanlarla kesinlikle oynanmamalı ve gözlere el sürülmemelidir. Pansumanlar doktorunuz tarafından çıkarılmalı veya değiştirilmelidir.

Bazen ağrı hissedilebilir bu durumda ağrı kesici ilaç kullanabilirsiniz. Ayrıca göz çevrenizdeki morluk ve şişliklerin artmaması için kafanızı normal yükseklikteki bir yastıktan daha yüksek bir yastıkta uyumanız gerekmektedir. Birkaç gün sonrasında normal yükseklikteki bir yastık kullanabilirsiniz.

Tam iyileşme sağlanana kadar başın ani hareketlerinden sakınmalı ve aşağı doğru başını eğmemeye özen göstermelidir.

Genel de ameliyat sonrasında birkaç gün göz kuruluğu görülebilmektedir. Göz kuruluğunu önlemek için suni göz yaşı, göz damlaları ve doktorunuz tarafından önerilen merhem ve kremler aksatılmadan kullanılmalıdır.

Gözler de normalden daha fazla hassas olabileceğinden direk ışığa bakmaktan kaçınılmalı ve güneş gözlüğü kullanılmalıdır. Işık hassasiyetinin çok olduğu durumlarda loş ışıklı ortamlar da bulunmak da ağrıyı azaltabilir.

İlk zamanlarda gözlere su değmemesi ve ameliyatlı bölgelerin ıslatılmaması da iyileşme sürecinin hızlandırılması için önem teşkil etmektedir. Bu nedenle ilk 3 gün direk su ile temastan kaçınılması sonraki süreçte ise yine dikkat edilmelidir. Bir hafta sonrasında rahatlıkla banyo yapılabilir ve su ile temas edilebilir.

Gözlük kullanımına aynı şekilde devam edilebilir fakat lens kullanımına göz kapağı estetiğinden bir hafta sonra devam edilmelidir.

Gözlerin görme organı olarak en önemli organlarımızdan biri olduğunu düşünürsek bu noktaya yapılabilecek herhangi bir müdahale hayati önem teşkil etmektedir. Bu nedenle de operasyon öncesinde riskleri ve sonrası sonuçları ve olabileceklere dair doktorunuzun sizi bilgilendirmesini talep etmeli ve karar vermelisiniz.

Göz kapağı estetiğini en iyi şekilde estetik merkezi İstanbul’da yaptırabilirsiniz. Göz kapağı estetiğinizi yaptıracağınız sırada size en iyi hizmeti sunmayı amaçlayan Barsan Health Turizm’den yardım alabilirsiniz. Sorularınız ve ayrıntılı bilgi almak için www.barsanhealth.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş