Göğüs Dikleştirme Operasyonu

04.08.2016

Göğüs Dikleştirme Operasyonu

Göğüs dikleştirme operasyonu, tıp literatüründe estetik operasyonlar kapsamında gerçekleştirilen mastopeksidir. Mastopeksi, meme dokusunun herhangi bir nedenle sarkmasını düzeltmek ve anatomik olarak da olması gerektiği haline getirme işlemidir.

Göğüs dikleştirme operasyonu ergenlik dönemini tamamlamış, ciddi bir sağlık sorunu bulunmayan bütün bireylere uygulanabilmektedir. Ergenlik döneminde hormonal olarak da gelişimini tamamlamış kişilerde östrojen homonu etkisiyle de meme dokusu büyür ve zamanla da bu doku deformasyona uğrar. Deformasyon sonucunda meme dokusunu tutan kasların işlevinin azalması göğüs sarkmalarının en büyük etkenleri arasındadır.

Göğüs dikleştirme operasyonunu tercih eden bireyler çoğunlukla kilo alıp verme sonrasında meme dokusu sarkan, hamilelik ve emzirme dönemi sonrası meme dokusunun küçülmesi sonucunda göğüslerinde sarkma meydana gelen ve genetik faktörler nedeniyle meme dokusu büyük olan kişilerde zamanla meme dokusunun aşağı doğru inmesi sonucunda sarkma oluşan bireylerdir.

Göğüs dikleştirme operasyonu, meme dokusunun konik bir yapıya sahip olacak şekilde şekil verilmesi, meme derisinin ve ucunun yeniden şekillendirilmesi operasyonlarını kapsamaktadır.

Göğüs Dikleştirme Operasyon Yöntemleri

Göğüs dikleştirme operasyonunda öncelikle kişinin anatomik yapısına göre inceleme yapılarak gerçekleştirilen operasyonlardır.

Meme dokusunun küçülmesi ve sarkması sonrasında silikon takviyesiyle beraber göğüs dikleştirme operasyonu göğüs dikleştirme ameliyatlarında en çok tercih edilen yöntemler arasındadır.

Eğer meme dokunuzu büyütmek istemiyorsanız ve meme dokunuzun kilo alıp verme veya emzirme dönemi sonrasında sarkma meydana gelmişse bu durumda göğüs bölgesinde fazla deri dokusu alınarak da dikleştirme operasyonu yapılabilmektedir.

Göğüs dikleştirme operasyon yönteminde, meme sarkma derecesine göre yöntem uzman doktorlar tarafından belirlenmektedir.

Göğüs dikleştirme operasyonlarında, dikleştirme işlemi sonrasında meme ucunun da yerinin ve şeklinin düzenlenmesini takip eden operasyonda aynı anda gerçekleştirilmektedir.

Sarkma derecesi belirlendikten sonra doktor tarafından işaretlenen ve belirlenen bölgelere göre bazen küçültme bazen de büyütme işlemi ile beraber operasyon yapılır.

Bazı durumlar da birkaç kez tekrarlanarak meme dikleştirme operasyonu tamamlanır. Meme sarkma derecesi ve doktorunuzun uzmanlığı da tekrarlanan ameliyatlarda büyük bir rol oynamaktadır.

Göğüs Dikleştirme Operasyon Sonrası

Göğüs dikleştirme operasyon sonrasında tercih edilen yöntem türüne göre ameliyat izi kalabilmektedir. Anestezi altında gerçekleştiren göğüs dikleştirme operasyonu sonrası ağrı hissedilmemektedir.

Günümüzde göğüs dikleştirme operasyonu sonrasında atılan estetik dikişler nedeniyle de sadece birkaç kez pansumana ihtiyaç duyulmaktadır. Dikişleriniz estetik dikiş değilse doktor tarafından dikişlerin çıkartılması gerekmekte fakat estetik dikişlerde ise herhangi bir dikiş çıkartma işlemine gerek olmamaktadır.

Göğüs dikleştirme operasyonu sonrasında çok hafif bir şişlik meydana gelebilir bu durumda birkaç gün içerisinde kendiliğinden geçecektir. Şişlikler geçmezse doktorunuzla görüşmeniz gerekmektedir.  

Göğüs dikleştirme operasyonu sonrasında dikkat etmeniz gereken başlıca unsur göğüs kaslarınızı zorlayacak aktivitelerden kaçınmanız gerekmektedir. Efor sarf edebileceğiniz koşu, ağırlık kaldırma gibi aktivitelerden uzak durmanız ve fazla terlememeniz yaralarınızın iyileşmesinde önemli bir rol oynamaktadır. Ayrıca iç çamaşırı olarak da göğüs dikleştirme operasyon sonrasında telsiz ve baskı yapmayan sporcu atletleri ve iç çamaşırlarını kullanmanız gerekmektedir. Dikişleriniz alındıktan ve yaralarınız iyileştikten 3 en fazla 3 ay sonrasında normal spor aktivitelerinize ve hayatınıza geri dönebilirsiniz.

Göğüs Dikleştirme Operasyon Fiyatları

Göğüs dikleştirme operasyon fiyatları doktor ve kurum seçimleri başta olmak üzere uygulanacak yöneteme göre de farklılık göstermektedir. Kullanılan silikon malzemeden, dikleştirme operasyonu için kullanılan malzemelerin kalitesine kadar birçok farklı etken fiyatları etkilemektedir.

Bütçenize en uygun ve en iyi doktorlarla çalışarak istediğiniz sonuca kavuşabilmek, doktorlarımızla görüşerek fiyat bilgisi almak için barsanhealth.com iletişim sekmesinden bize ulaşabilirsiniz.

Göğüs Dikleştirme Operasyonu Doktor ve Kurum Seçimi

Göğüs dikleştirme operasyonunda bireyin istediği sonucun alınabilmesi ve sonrasında herhangi bir sorun ile karşılaşılmaması açısından operasyonun yüksek başarı oranı için dikkat edilmesi en önemli faktör doktor ve kurum seçimidir.

Estetik merkezi İstanbul’da özellikle birçok kurum ve kuruluş göğüs dikleştirme operasyonu gerçekleştirmektedir. Fakat doktorun tecrübesi ve operasyonun gerçekleştirileceği kurum için sizlere en iyi yardımı ve seçenekleri sunan www.barsanhealth.com aracılığıyla sağlık turizminin öncü firmalarından olan Barsan Health ile iletişime geçebilirsiniz.

Bulunduğunuz şehirden İstanbul’a seyahatinizden, operasyon sonrasında ki desteğe kadar her zaman yanınızda olan Barsan Health Turizm ayrıcalığıyla hem bütçenize uygun hem de güvenilir ellere kendinizi teslim edebilirsiniz.

Göğüs dikleştirme operasyonu hakkında ayrıntılı bilgi için web sitesini ziyaret ederek blog kategorisine göz atabilir ve iletişim sekmesinden firma yetkililerine de ulaşabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş