Estetik Fiyatları

07.06.2016

Estetik fiyatları gerçekleştirilecek estetik operasyonlara göre farklılık göstermektedir. Ülkemizde estetik operasyon kapsamında en çok gerçekleştirilen operasyon burun ameliyatı ve saç ekim işlemleridir.

Bunların dışında Popo Estetiği, Meme Büyütme, Küçültme ve Dikleştirme, Karın Germe, Kol Germe, Liposuction, Ameliyatsız Estetik, Göz Kapağı Estetiği, Kepçe Kulak, Organ Nakli, Sakal Ekimi operasyonları da estetik operasyon kapsamında değerlendirilmektedir.

Estetik fiyatları ise her operasyonda farklılık göstermekle beraber gerçekleştireceğiniz operasyon yöntemi de fiyat belirlemede önemli unsurlardan bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır.
Estetik operasyonlarda kullanılan materyaller genelde kişiye özel olduğundan kaynaklı tek kullanımlıktır bu nedenle de maliyetler oldukça fazladır ve estetik operasyon ücretleri sağlık sigortası kapsamında kabul edilmediğinden kişinin kendisinin ödemesi gerekmektedir.

Özel sağlık sigortası kapsamında bazen dahil olabilen operasyonlar ise sadece sağlık sorunu teşkil ettiğinde kabul edilmektedir. Bu durumda sağlık sigortanızın olduğu kurumla anlaşmanız önemli bir rol oynamaktadır.

Estetik fiyatlarında en belirleyici olan operasyonun kendisi ve yöntemidir fakat operasyonu gerçekleştirecek doktorun ve ekibinin ücreti de estetik fiyatlarını etkilemektedir. 

Estetik operasyonlarda doktorun tecrübesi çok önemlidir. Yeni mezun bir doktorun el becerisi ve bilgi birikimi ile alanında yıllar boyunca çalışmış bir doktor kıyaslanamaz. Bu durumda doktorunuzun tecrübesi arttıkça ve gerçekleştirdiği başarılı operasyonların sayısı da arttıkça estetik fiyatları artmaktadır.

Estetik operasyonlarda fiyatı belirleyici bir başka etkende kurumlardır. Operasyonu gerçekleştireceğiniz kurumda en az doktorunuz kadar önemlidir. Genel olarak tam teşekküllü bir hastane, klinik, tıp merkezi veya estetik merkezinde gerçekleştireceğiniz operasyonlarda kurumda size verdiği hizmet karşılığında ücret almaktadır. Operasyon sırasında doktor ve ekibinin gerekli ekipmana sahip olabilmesi ve operasyonunuzu en iyi şekilde devam ettirebilmesi için kurumda çok önemli bir faktördür.

Bütün estetik operasyonların başarısı %80 oranında doktora ve kurumun yeterliğine ve %20 oranında da operasyon sonrasında hastanın yapması gerekenlere bağlıdır. Bu durum göz önüne alındığında estetik fiyatlarında ki farklılıkları da daha net bir şekilde değerlendirebilirsiniz.

Operasyon sonrasında istediğinize kavuşmak için doktor ve kurum tercihinde çok titiz davranmanız gerekmektedir. Daha mutlu ve kendisine güvenen bir birey olabilmeniz için maddi ve manevi yönden sizleri düşünen ve hizmetleriyle gurur duyan Barşan Turizm kapsamında estetik operasyonlarınızı gerçekleştirmek için barsanhealth.com.tr web sitesini ziyaret ederek ayrıntılı bilgi alabilir. Gerçekleştirmek istediğiniz operasyon hakkında daha fazla bilgi almak için web sitesinin blog kısmına göz atabilir ve iletişim formu aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş