Çene Kemiği Erimesi

17.05.2016

Çene kemiğinin anatomik olarak görevi dişlerin üzerinde bulunması ile ilgili çiğneme fonksiyonlarını yerine getirebilmekle ilgilidir.

Çene Kemiği Erimesinde Mucize Tedavi Box Teknik Yöntemi

15.03.2016

Diş eti iltihabı, uzun süreli protez kullanımı, diyabet gibi sorunlar sebebiyle eriyen çene kemiği, devrim niteliğindeki Box Teknik yöntemiyle yeniden yapılıyor. Dünyada yalnızca 5 klinikte uygulanan bu yöntem Türkiye ‘de sadece Kliniğimizde uygulanmaktadır.

Zirkonyum Kaplama

22.02.2016

Zirkonyum diş kaplama normal de yapılan metal destekli protez dişlerden biraz daha farklıdır. Zirkonyum kaplama normal dişlere yapılabildiği gibi protezlerin de zirkonyum ile kaplanmasını kapsayan bir uygulamadır.

Protez Diş

22.02.2016

Protez diş herhangi bir nedenle kaybedilen dişlerin yerine kullanılmak üzere çiğneme ve konuşma gibi günlük aktivitelerini gerçekleştirilmesi için yapılan protezdir.

Diş Teli Tedavisi

22.02.2016

Diş teli tedavisi, süt dişlerinin döküldükten sonra yerlerine çıkan kalıcı dişlerin çıkmasından sonra meydana gelen şekil bozukluklarını gidermek için kullanılan bir yöntemdir.

İmplant Nedir?

18.02.2016

İmplant diş yapısından dolayı ölmesi veya normalde olması gereken diş sayısından az olması durumunda bu dişlerin yerine kullanılabilecek diş yerine geçen yapılara denir.

Diş Tedavisi

18.02.2016

Diş, ağız boşluğunda bulunan, kök kısmı çene kemiğine bağlı ve üst kısmı da açıkta olan sert kemiğe benzer yapıda olan yapılardır.