Cilt Bakımı Yöntemleri Nelerdir

18.02.2016

Cilt bakımı, bir çok yolla yapılabildiği gibi medikal olarak yapılan cilt bakımları daha çok kozmetik amaçlı olup kesin sonuçludur. Medikal cilt bakımlarının nedenleri cildi yenilemek, sıkılaştırmak ve yaşlılık belirtilerini azaltmak, renk farklılıklarını gidermek ve akne tedavisi için yapılabilmektedir. Medikal cilt bakımlarından son zamanlarda en çok dikkat çeken ve sonuçlarından da hasta memnuniyetinin en üst seviyede olduğu bazı cilt bakımlarını Lymphobiony Bakım, Oksijen Bakımı, Medikal Akne Tedavisi olarak sınıflandırabiliriz.

Lymphobiony Bakım

Yüz ve boyun bölgesine uygulanabilen bu yöntem ile daha çok yaşlılık belirtilerini gidermek için uygulanan bir yöntem. Tek seans olarak uygulanan Lymphobiony yöntem seans süresi ise yaklaşık olarak 55-60 dakikadır.
Lymphobiony yönteminde amaç cildi toksinlerden arındırmak, sıkıştırmak, titreşimli hücresel elektroterapi ile hücreleri yenilemek ve ulstrasonik peeling ile cildi ölü hücrelerden arındırmaktır.

Yan etkisinin olmadığı savunulan bu yöntemde 20 yaş üstü herkese uygulanabilmektedir.

Oksijenli Cilt Bakımı

Oksijen, hayat kaynağımız olduğundan cildimizin yenilenmesi için de en etkili madde olduğu gözden kaçmamıştır. Oksijenin hayat vericiliği ve özellikleri göz önünde bulundurularak tıpkı nefes almamız gibi cildimizin de nefes almasını sağlayan ve böylece hücrelerin yenilenmesini sağlayan bu yöntem genç bireyler için kırışık önleyici, cilt yaşı büyük olanlarda ise kırışık azaltıcı olarak uygulanabilmektedir.Oksijenli cilt bakım yöntemi 20 yaş üstü herkese uygulanabilir. Cilt yenilenme süresi 20 yaş olduğundan dolayı bu yaştan sonrasında müdahale etmek daha akıllıcadır.

Oksijen cilt bakımı uygulaması, saf oksijen ile harmanlanan kozmetik ürün iğnesiz enjeksiyon ile deri altından epidemis tabakasına iletilerek yapılır. Oksijenli cilt bakım uygulaması 5-8 gün arasında toplamda 8 seans yapılır. Mimik kaslarındaki değişim isse 8 hafta içerisinde net olarak görülür. Ev cilt bakım ürünleri le desteklendiği durumda ise uzun vadede, kırışıklarda azalma, pürüssüz ve yenilenmiş bir cilde kavuşmanızı sağlar.

Akne Tedavisi

Akne genelde sivilcelerle karıştırılan bir cilt sorunudur. Akne ve sivilceleri birbirinden ayıran en temel özellik ise sivilcelerin doğal yöntemlerle tedavisi mevcutken, aknelerin tedavisi evde uygulanan yöntemlerle çözüme ulaşmaz.

Akne tedavisinde kullanılan yöntemler sivilceler için de çözüm olsa da sivilce için kullanılan çözümler akneler için yeterli olmamakla beraber, sivilce tedavisi için kullanılan ilaçlara da bağışıklık kazanarak daha dirençli hale gelebilmektedir. Akneler genel de karaciğerden kaynaklanan bir sorundur. İltihaplı ve ağrılı sivilceye benzer kızarık olan türdeki akneler ciddi rahatsızlıklara yol açsa da medikal yöntemlerle kesin olarak çözümü mevcuttur.

Akne tedavisinde kullanılan medikal ürünler akne yoğunluğuna ve akne türüne göre değişiklik göstermektedir. Tedavi sırasında kullanılan ilaçlar ve jeller dermatoloji uzmanı kontrolünde kullanılmalıdır.

Cilt bakım kürlerinin de akne tedavisinde faydalı olabildiği gibi kozmetik yöntemli uygulamalar yine uzman hekim tarafından yapılmalıdır.

Cilt sorunlarınızda en iyi çözüm yolu için uzman bir doktora görünmeli ve metabolizmanıza da uygun bir ilaç uygulaması yapılmalıdır.

Sosyal Medyada Paylaş