Lazer Lipoliz

08.08.2016

Lazer lipoliz yöntemiyle yağ alımı, vücudun kol, bacak, karın gibi bölgelerinde biriken yağların cerrahi bir kesik açılmadan lazer yardımıyla yağ hücrelerinin patlatılması işlemidir.

Dudak Estetiği

05.08.2016

Dudak estetiği, herhangi bir nedenle dudağın yapısında değişimleri kapsayan estetik cerrahi kapsamında gerçekleştirilen operasyonlardır. Dudak estetiği üç farklı grupta incelenmektedir. Dudağı dolgunlaştırmak amaçlı, gülme şeklinin değiştirilmesini kapsayan ve dudağı inceltmek amaçlı gerçekleştirilen operasyonlardır.

Kaş Kaldırma

05.08.2016

Kaş Kaldırma operasyonları doğuştan kaşları düşük olan ya da yaşlılık nedeniyle kaş kemerinin düşmesi sonucu oluşan düşüklük ve kırışıklıkların düzeltilmesi işlemine denir.

Göğüs Dikleştirme Operasyonu

04.08.2016

Göğüs dikleştirme ya da Meme dikleştirme operasyonu kişilerin meme dokusunun sarkma ve göze hoş gelmeyen bir görüntünün düzeltilmesi ve anatomik bir yapıya kavuşturulması işlemine denir.

Güzellik Merkezleri

07.06.2016

Güzellik merkezleri, medikal estetik işlemlerinin gerçekleştirildiği kurum ve kuruluşlardır.

Estetik Fiyatları

07.06.2016

Estetik fiyatları gerçekleştirilecek estetik operasyonlara göre farklılık göstermektedir. Ülkemizde estetik operasyon kapsamında en çok gerçekleştirilen operasyon burun ameliyatı ve saç ekim işlemleridir.

Saç Ekimi Sonrası

17.05.2016

Saç ekim operasyonun başarısı saç ekimi sonrasında yapılanlar ile doğrudan ilişkilidir. Yerleştirilen greftlerin ( saç köklerinin ) kalıcı olması ile değerlendirilmektedir.

Çene Kemiği Erimesinde Mucize Tedavi Box Teknik Yöntemi

15.03.2016

Diş eti iltihabı, uzun süreli protez kullanımı, diyabet gibi sorunlar sebebiyle eriyen çene kemiği, devrim niteliğindeki Box Teknik yöntemiyle yeniden yapılıyor. Dünyada yalnızca 5 klinikte uygulanan bu yöntem Türkiye ‘de sadece Kliniğimizde uygulanmaktadır.

Zirkonyum Kaplama

22.02.2016

Zirkonyum diş kaplama normal de yapılan metal destekli protez dişlerden biraz daha farklıdır. Zirkonyum kaplama normal dişlere yapılabildiği gibi protezlerin de zirkonyum ile kaplanmasını kapsayan bir uygulamadır.

Kısırlık Tedavisi ve Fiyatları

22.02.2016

İnterfetilite, halk arasında kısırlık olarak bilinen bir rahatsızlıktır. Çiftlerin düzenli olarak ilişkiye girmelerine rağmen bir yıl içerisinde gebe kalınmaması durumunda dikkat edilmesi ve nedenlerinin araştırılması gereken bir durumdur.

Somon DNA Aşı Uygulaması

22.02.2016

Somon DNA aşısı, gençlik aşısı olarak bilinen, ciltte yaşlanmadan kaynaklı oluşan deformasyonları en aza indirgemek amaçlı ciltte azalan protein miktarını dengelemek üzere yapılan bir aşıdır.

Saten Yüz Germe

22.02.2016

Saten yüz germe, ameliyatsız olarak yapılan deride bulunan kollajen yapıların uyarılması ile gerçekleştirilen bir operasyondur.

Sarı Nokta Hastalığı

22.02.2016

Sarı nokta hastalığı, gözün arka tarafında bulunan sinir hücrelerinin yoğunlukta bulunduğu bölgenin dejenerasyonu sonucunda genel de 45 yaş üzeri kişilerde görülen ve görme kaybına yol açan bir hastalıktır. Sarı nokta hastalığı maküla dejenerasyonu olarak da bilinmektedir.

Sakal Ekimi

22.02.2016

Sakal ekimi, sakalları seyrek olan veya düzgün olarak çıkmayan herhangi bir nedenden dolayı belirli bölgelerde sakalı olmayan kişilere uygulanabilen bir yöntemdir. Saç ekim tekniklerinin de ilerlemesi ile oldukça yaygınlaşmış bir yöntemdir.

Organ Nakli Nasıl Yapılır

22.02.2016

Organ nakli tıp dilinde organ transplantasyonu olarak da bilinen, bir organın parçası veya tamamının vericiden alınarak ihtiyacı olan kişiye nakil edilmesi işlemidir.

Lenfödem

22.02.2016

Lenfödem, halk arasında fil hastalığı olarak da bilinen bir hastalıktır. Hücrelerin içinde bulunduğu sıvı ortamın ismi lenf sıvısıdır.

Protez Diş

22.02.2016

Protez diş herhangi bir nedenle kaybedilen dişlerin yerine kullanılmak üzere çiğneme ve konuşma gibi günlük aktivitelerini gerçekleştirilmesi için yapılan protezdir.

Diş Teli Tedavisi

22.02.2016

Diş teli tedavisi, süt dişlerinin döküldükten sonra yerlerine çıkan kalıcı dişlerin çıkmasından sonra meydana gelen şekil bozukluklarını gidermek için kullanılan bir yöntemdir.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır

18.02.2016

Saç ekimi saçları dökülen veya seyrelen kişilerin bu durumdan rahatsız olan herkese gerçekleştirilen farklı yöntemleri bulunan estetik bir operasyondur. Saçın çok olduğu bölgeden alınarak istenilen ve seyrek olan bölüme ekilmesi işleminin tamamı olarak adlandırılmaktadır.

PRP Destekli Saç Tedavisi

18.02.2016

PRP destekli saç tedavisi hücresel bazda hücrelerin yenilenmesi amaçlı uygulanan bir yöntemdir. Bu yöntemde kandan elde edilen sıvı saç diplerine yerleştirilmesi ile saç dökülmelerinin önlenmesi, saç tellerinin kalınlaştırılması amaçlı olarak yapılan bir işlemdir.

Oto Saç Klonlama

18.02.2016

Oto saç klonlama, saç aşısı olarak da bilinen bir yöntemdir. Saç klonlama, saç sorunları çözümü için geliştirilen hücreler arası bağlantıyı da sağlayan matriks, vitamin, ilaç ve PRP karşımından oluşan özel bir formülü kapsayan yöntemdir. Daha öncesinde yanık ve organ yenilenme işlemi için kullanılan bu yöntem 2008 yılından itibaren geliştirilerek saç klonlama işlemi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Obezite Ameliyatı

18.02.2016

Son yıllarda teknolojinin gelişmesi ve monotonlaşan hayat standartlarından dolayı obezite ciddi bir sağlık sorunu olarak karşımıza çıkmaktadır. Obezite, vücut kitle endeksinizin yani boy ve kilo oranında kilonuzun boyunuzdan fazla olmasından kaynaklanmaktadır.

İmplant Nedir?

18.02.2016

İmplant diş yapısından dolayı ölmesi veya normalde olması gereken diş sayısından az olması durumunda bu dişlerin yerine kullanılabilecek diş yerine geçen yapılara denir.

Fue Yöntemi

18.02.2016

Fue yöntemi, Follicular Unit Extraction , foliküler ünite çıkarılması olarak bilinen bir saç ekim yöntemidir. Saç ekim tekniğinde teknolojinin gelişmesiyle son yıllarda FUT yöntemine alternatif olarak ortaya çıkmış bir yöntemdir

Diş Tedavisi

18.02.2016

Diş, ağız boşluğunda bulunan, kök kısmı çene kemiğine bağlı ve üst kısmı da açıkta olan sert kemiğe benzer yapıda olan yapılardır.

Check Up

18.02.2016

Check up kişinin herhangi bir hastalığı olmamasına rağmen sağlık kontrolünden geçmesi olarak tanımlanmaktadır.

Kepçe Kulak Estetiği ve Tedavi Yöntemleri

21.01.2016

Kepçe kulaklık, kulak kıkırdağının tam olarak gelişmemesinden ve sonrasında ise yapısal olarak alınan darbeler ile meydana gelen bir sorundur. Kepçe kulaklık nedenleri arasında ilk faktör genetik faktörlerdir. Anne ve babadan alınan genler neticesinde kepçe kulak olunabilir. Ayrıca fetüs durumunda anne karnındayken de kulak kepçesindeki kıkırdağın tam olarak gelişip kulak şeklini alamaması da kepçe kulaklığa neden olabilmektedir.

Popo Estetiği Nasıl Yapılır

22.01.2016

Popo estetiği, zamanla yer çekimine yenik düşen popo kaslarında sarkmalar, düzleşmeler, erimeler veya aşırı yağ birikmesi sonucu oluşan şekil bozukluklarını düzeltmek için yapılan bir operasyondur.

Meme Küçültme

23.01.2016

Meme küçültme operasyonu, meme dokusunun kesilip çıkartılması işlemidir. Meme küçültme operasyonu kadın ve erkekler de meme dokusunun fazla olması durumlarında bireyin kendi isteğine bağlı olarak veya tıbbı olarak da rahatsızlığa neden olduğu durumlarda da gerçekleştirilebilir.

Meme Dikleştirme

23.01.2016

Meme dikleştirme ameliyatı, Mastopeksi olarak da bilinen meme dokusundaki sarkmaları gidermek amacıyla yapılan bir operasyondur. Meme dokusu ergenlik döneminde östrojen hormonun etkisiyle kadınlarda büyüyen ve zamanla deforme olabilen bir organdır.

Meme Büyütme

29.01.2016

Meme büyütme operasyonu, ergenlik dönemini tamamlamış bireylere yapılabilmektedir. Meme dokusu anatomik olarak ergenlik dönemi öncesinde kadın ve erkekler de aynı büyüklükte olmasına rağmen, ergenlik dönemi sırasında kadınlarda ki Östrojen hormonunun artması sonucunda meme dokusunda büyüme meydana gelir. Meme dokusu, özelleşmiş süt bezleri aracılığı ile doğumdan sonra bebeğin emzirilmesi için anatomik olarak evrim geçirmiş organlardır.

Liposuction ya da Bilinen Adıyla Yağ Aldırma Uygulama Yöntemleri

31.01.2016

Liposuction kilo vermek amaçlı yapılan bir işlem değildir. Zayıflama sonrasında ideal kiloda veya ideal kiloya yakın bireyler de vücudun belirli bölümlerinde bulunan yağların aldırılması işlemidir. Eskiden beri daha kıvrımlı ve belirli hatlara sahip olmak için kullanılan bir yöntem olan liposuction, günümüzde de kilo vermeye yardımcı olarak kullanılabilmektedir.

Kol Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır

26.01.2016

Kol germe ameliyatı, brachioplasti olarak da bilinen kol bölgesindeki sarkmaları düzeltmek ve kola estetik bir görünüm sağlamak için yapılan estetik ve plastik cerrahi ameliyatıdır.

Karın Germe Ameliyatı

21.01.2016

Karın germe ameliyatı, sık sık kilo alıp verme sonrasında deride gerçekleşen sarkıklar, çatlakları gidermek için gerçekleştirilen bir operasyondur. Karın bölgesi iç organları barındıran önemli bir bölgedir. En çok kilo alınan bölge olan karın bölgesi zamana ve kötü beslenme alışkanlıklarından ötürü bu bölgede deformasyon görülebilmektedir.

Göz Kapağı Estetiği Fiyatları

03.02.2016

Göz kapağı estetiği, tıp dilinde blefaroplasti olarak adlandırılan, göz etrafında bulunan fazla cilt dokusunun alınmasını kapsayan estetik operasyondur.

Plastik Cerrahi

17.02.2016

Plastik cerrahi, herhangi bir tıbbı rahatsızlığın veya hastalığın olmadığı buna rağmen vücut farklılıklarının giderilerek mükemmele ulaştırma isteği ile ortaya çıkan operasyonların tümüne plastik cerrahi denir.

Burun Ameliyatı Sonrası Yapılması Gerekenler

01.02.2016

Burun estetiği, bilinen estetik ameliyatlar arasında en yaygın olanları arasındadır. Burun estetiği ameliyatları, burun anatomik yapısından kaynaklı düzgün nefes alamama, nefes yolunun tıkanması, burunda kemikte ekstra bir büyüme, burun içi dokularda et büyümesi gibi nedenlerden dolayı yapılabildiği gibi tamamen bireyin kendi burun yapısını, dış görünüşünü değiştirmek istemesinden kaynaklı da yapılabilen bir ameliyat çeşididir.

Ameliyatsız Estetik

01.02.2016

Ameliyatsız Estetik işlemi uygulanmadan önce cerrahi operasyonlarda çok uzun yıllar, kesme ve açma işlemleri yapılsa da, estetik ve plastik cerrahiye olan ilgilinin artması ile bu alanda ki araştırmalar da hız kazanarak yeni yöntemler geliştirildi. Teknolojinin de gelişmesi ile artık bıçak altına yatma değimi neredeyse ortadan kalkmak üzere.