Tüp Bebek

Tüp Bebek Tedavisi Nedir?

Yaşamın temel amacı neslini devam ettirmektir. En ilkel canlıdan en gelişmiş canlıya kadar tüm canlılar bu prensibe göre hareket ederek yaşarlar. Dünyada çeşitli sebeplerle çocuk sahibi olamayan milyonlarca aile bulunmaktadır. Kısırlığın erkekten ve kadından kaynaklanan onlarca sebebi bulunmakla birlikte tıbbin sunmuş olduğu yöntemler sayesinde artık herkesin çocuk sahibi olabilmesi mümkündür. Bu yöntemler kısırlığı tedavi edici yöntemlerin yanında yumurta ve sperm birleşmesinin anne rahminden dışarıda, kontrollü bir ortamda gerçekleştirilmesi şeklinde de olabilmektedir. Bu yöntem tüp bebek tedavi yöntemi olarak bilinir ve yaklaşık %40-45 oranında gebe kalma şansını artırmaktadır.

İn Vitro Fertilizasyon Yöntemi

Tüp bebek tedavisinin çeşitli yöntemleri bulunmaktadır. En bilinen hali ile İn Vitro Fertilizasyon temel olarak yumurta ve spermden cansız, kontrollü bir ortamda üreme sağlama temeline dayanır. Genellikle sperm ve yumurta laboratuvar ortamında birleştirildikten sonra embriyo anne karnına 3-5 gün sonra yerleştirilir ve gelişme burada devam eder.

Gamet İntrofallopian Transfer Yöntemi

Gamet introfallopian transfer olarak bilinen tüp bebek tedavisi artık çok fazla tercih edilen bir tedavi çeşidi değildir. Bunun için erkekten alınan sperm hücresi ve kadından alınan yumurta hücresi kadının fallopi tüpü içerisinde birleştirilir.

Zigot İntrofallopian Tedavisi

Zigot introfallopian tedavisi, İn vitro fertilizasyon tedavisinden çok küçük bir farkla ayrılmaktadır. Burada laboratuvar ortamında oluşturulan embriyo anne rahmine hemen ertesi gün içinde yerleştirilir. Bu yöntem çok fazla tercih edilmeyen tüp bebek tedavisi yöntemleri arasında yer alır.

İntrasitoplazmik Enjeksiyon Yöntemi

İntrasitoplazmik enjeksiyon yöntemi, erkek bireyden kaynaklanan kısırlığın çözüme ulaştırılması için tercih edilen tedavi yöntemidir. Erkek bireydeki sperm sayısının az olması ya da sperm kalitesinin düşük olması durumunda bu tip bir tüp bebek tedavi yöntemi izlenir. Seçilmiş sperm yumurta hücresinin içine özel olarak enjekte edilir.

İn Vitro Maturasyon Yöntemi

İn Vitro Maturasyon yöntemi dişi bireyin yumurtalıklarındaki olgunlaşma problemlerinden kaynaklanan kısırlıkların çözüme ulaştırılmasında tercih edilir. Bu tedavi yöntemi yumurta hücrelerinin yapay ortamda olgunlaştırılması esasına dayanır. Böylece döllenebilme kapasitesine sahip yumurta hücreleri elde edilir. Ancak bu tür tüp bebek tedavisi yönteminde normal yollarla olgunlaşmış bir yumurta hücresine göre daha düşük başarı şansı olduğu bilinmelidir.

Tüp Bebek Fiyatları

Tüp bebek tedavisi fiyatlarını BarsanHealth ekimizle irtibata geçerek alabilirsiniz. Sizlere anlaşmalı olduğumuz Tüp bebek tedavisi konusunda uzman hastane ve klinikler içinde en uygun olandan randevu alabilir, talebinize göre tüp bebek tedasi veya aşılama tedavisini yaptırtabiliriz. Şehir dışı veya ülke dışından gelecek hastalarımız için talepleri halinde anlaşmalı 3, 4 veya 5 yıldızlı otellerde konaklama yaptırtabilir, uçak bileti ve havalanı transfer hizmetinden de faydalandırabiliriz.

DOKTORUNUZA DANIŞIN
Saç ekimi için ön, arka, yan ve tepeden çekilmiş fotoğraf ekleyiniz.
BAŞARI HİKAYELERİ
SOSYAL MEDYA