Diş Sağlığı

Ortodonti, Diş hekimliği ve Diş Tedavisi

Diş sağlığı ve diş tedavisi tıp bilimin ayrıca kapsamlı olarak ele aldığı bir çalışma alanıdır. Bu alanın da kendi arasında alt dalları bulunur ve diş hekimleri genellikle spesifik olarak diş sağlığının korunması ve geri kazanılması için çalışırken ortodontistler ağızdaki ve dişlerdeki yapı bozukluklarının giderilmesi için çalışırlar. Aslında bu bakımdan ortodontinin estetik cerrahi uygulamalarına biraz daha yakın olduğunu söyleyebilmek mümkündür. Diş tedavisi, dişlerdeki problemin ne olduğuna bağlı olarak değişecek şekilde diş hekimleri ve ortodontistlerin çalışma alanı dahilinde olabilir.

Ortodontistler Tarafından Uygulanan Diş Tedavisi Teknikleri

Ortodontistlerin uyguladığı diş tedavisi yöntemleri, protez diş, diş implantı, diş teli uygulamaları, çene kemiği yapısındaki bozuklukların giderilmesi gibi yöntemlerdir. Bu tedaviler cerrahi müdahaleler ile gerçekleştirilir ve kimisi kısa vadede kimisi de uzun vadede sonuç verir. Uzun vadede sonuç veren diş teli uygulaması diş hekimleri tarafından da yapılmaktadır.

Diş protezi Ve İmplant Uygulamasının Farkları

Diş implantı ve diş protezi uygulamaları temel olarak aynı mantığa dayansa da aralarında bir takım farklar bulunmaktadır. Hastalarının yaşam kalitelerinin artırılması diş tedavisi uygulamalarının esas amacıdır. Bu amaç doğrultusunda, ağız içindeki diş sayısının tam olması, hem yiyeceklerin olması gerektiği gibi çiğnenmesini hem konuşma bozukluklarının engellenmesini hem de konuşma ve gülüş sırasında estetik görünümü sağlar. İmplant ve protez uygulamaları ağızdaki diş eksiklerinin tamamlanmasını sağlarlar. Ancak protez birden fazla diş söz konusu olduğunda kullanılır ve sabit ya da çıkartılabilir olabilir. Ancak implant uygulaması tek bir diş için söz konusudur ve hazırlanan diş, diş etine vida ile sabitlenir.

Diş Teli Tedavisinde Yaşın Önemi

Diş tedavisi, yaşlara göre farklı teknik ve uygulamalar gerektirecek şekilde yapılmaktadır. Bir çocuk ile bir yetişkinin ağız ve diş sağlıkları ile ilgili tedavileri aynı değildir ve yaş kavramı diş sağlığı söz konusu olduğunda çok önemlidir. Örneğin dişlerdeki çapraşıklıklar erken yaşlarda giderildiğinde hem birey yetişkin hale geldikten sonra psikolojik problemler yaşamayacak hem de diş tedavisi kısa sürede tamamlanabilecektir. Diş teli uygulaması yetişkinlikte de tercih edilebilmektedir. Ancak bu durumda tedavi süresi daha uzun olacaktır.

Diş Tedavisi Fiyatları

Diş tedavisi fiyatları işlemin yapılacağı konuya göre değişkenlik gösterir. Zirkonyum kaplama fiyatları, İmplant fiyatları, Diş protez fiyatları gibi bir çok konuda Barsan Health ailesine özel diş tedavi fiyatlarını size sunmakta memnuniyet duyarız. Unutmayın her ucuz diş fiyatı tedavi yaptırmanız için yeterli bir sebep değildir. En ucuz fiyatlarla diş tedavinizi konusunda en iyi doktorlara yaptırmanız gerekir. Sizler hergün diş tedavisi yaptırmadığınız için çevrenizden yönlendirmelere göre veya tanıdıklara bu işlemleri yaptırırsınız. Fakat ya işlemi daha pahalıya ya da çok daha mükemmel tedavi yaptırmak varken çok daha azına razı olursunuz. Barsan Health yılların verdiği tecrübesinin verdiği tüm avantajları sizlere sunmaktan memnuniyet duyar. Size en iyi diş tedavisini en ucuz fiyatlarla yaptırmanın garantisini verir.

DOKTORUNUZA DANIŞIN
Saç ekimi için ön, arka, yan ve tepeden çekilmiş fotoğraf ekleyiniz.
BAŞARI HİKAYELERİ
SOSYAL MEDYA